1 2 3 4 5 6 7 8

Android

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Bilim kurgu filmlerinde genelde gördüğümüz robotlar

   
 2. Cep telefonlarında kullanılan bir işlemci.

   
 3. Akıllı Telefonların işletim sistemi.

   
 4. mobil cihaz ve cep telefonlarında kullanılan işletim sistemi

   
 5. Son surumu Lolipop olan mobile plartformlar icin tasarlanan isletim sistemi.

   
 6. her sürümüne şeker ismi verilen sistem.

   
 7. kit kat, jelly bean gibi çeşitli türleri olan mobil işletim sistemi.

   
 8. her sürümüne tatlı, şeker vb. isimler verilen ve isimleri gayet çekiçi gelen akıllı telefon işletim sistemi. ayrıca her sürümüne verilen isimlerin baş harflerinin alfabetik olması da tesadüf değildir.bas harflerine bakınız: astro-bender-cupcake-donut-eclair-froyo-gingerbread-honeycomb-ice cream sandwich-jelly bean-kitKat®*lollipop.

   
 9. lise ve üniversite çağlarındayken pot kıran arkadaşlar için kullandığımız kelime.

   
 10. android işletim sisteminde root şu anlama geliyor;

  google bu sistemi geliştirirken kullanıcıların ve uygulama geliştiricilerin belli kaynaklara erişmesine izin veriyor. bunun haricinde erişilen kaynaklar üzerinde bilinçsizce oynama yapmak cihaza ya da kullanıcıya zararlı olabiliyor. google'da diyorki benim garantim şu sınırlar dahilinde, ama sen diyorsan ki hacı ben telefonumu sınırsızca kullanayım, buyur yap ama benden garanti bekleme.

  nedir bu zararlı olabilecek şeyler? mesela overclock. sen hem overclock yapacaksın hem de bana garanti ver diyeceksin. bu zaten çok malca bir davranış olurdu. google burada haklı olarak kısıtlamalar koymuş.

  jailbreak ile karşılaştırılması da doğru değil, çünkü jailbreak tamamen yasal olmayan bir şey. apple diyor ki ben sana bunu verdim, bunla yetin. jailbreak yaparsan bozuşuruz.

  bu yüzden android ile ios'u özgürlük konusunda yarıştırmak pek de akıllıca bir hareket değil. android bu konuda ios'a tur bindirir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam