Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

Anasınıfı ve 1.sınıf dışında yüz yüze eğitimin başlamayacağı

paylaş araştır

1. ihtimaldir. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yeşim Taşova, artan vaka sayısına bağlı olarak yüz yüze eğitimin ana sınıfı ve birinci sınıflar haricinde başlayamayacağını ifade ederek, "Halk Sağlığı uzmanlarının vermiş olduğu kararlarla ister istemez kaçınılmaz olarak yüz yüze eğitimle ilgili bir takım kısıtlamalar geleceğini düşünüyorum" dedi.

Ama anlamadığım konu şu ya hepsini başlatırsın ya da hiç başlatmazsın.

Bilim kurulunun keşke bir sahaya baksa. Çoluk çocuk sokakta geziyor yasak yok, ama okul yasak. Çocuklar her yerde, söyle bir etrafa baksalar keşke. Markette, pazarda, parkta, AVM de.... YA hepsini al ya da hepsini okula başlat

ki

şimdi zamanı değil okulun biraz daha beklenmesi taraftarıyım

2. muhtemelen hem sağlık bakanı hem de milli eğitim bakanının açıklamalarından anlaşılacağı üzere -bunca vaka varken, pozitif çıkanların sayısı açıklananlardan çok daha fazla iken- 2. 8. ve 12.sınıfların da okula gelmesiyle gerçekleşmeyeceğini düşündüğüm karar.

nedense millet okula karşı farklı yaklaşıyor. okulu eğitimden çok çocuğun evden uzaklaşması için gitmesi gereken yer olarak görmelerinden dolayı kamuoyunda saçma sapan bir algı oluşmuş durumda. keşke açılmasa bence de ama büyük ihtimalle 12 ekimden itibaren bu sınıflar için okulu açacaklar.

3. herşeyin küçükler üzerinde bir deneme tahtası olarak düşünmeme neden olan başlık.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.