1 2 3 4 5 6 7 8

aklından bir sayı tut

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. devamında size bir sürü çarpma, bölme, toplama, çıkarma işlemi yaptıracak olan, aklınızdan işlem yapmayı sevmiyorsanız hoşunuza gitmeyecek bir oyuna başlamak amacıyla söylenen bir cümle. genellikle bu oyunu yeni öğrenmiş çocuklar tarafından sıkça yapılmaktadır ve sonuçta çıkan sayıyı bilince mutlu olmaktadırlar. eskiden bizim de çok kullandığımız bir cümledir, okul yıllarında yapar ve eğlenirdik.

   
 2. john verdon'un gerilim türündeki kitabının ismi.konusu hayli ilginç gelse de okuduktan sonra beklenen etkiyi yaratmayan ve bazı bölümlerinde mantık hatalarının olduğunu düşündüğüm ama genel itibariyle okunabilir kitaplar arasında gösterilecek eser.

   
 3. dendikten sonra -bırak gitsin şimdide,diyen yurdum insanın soğuk sayılacak çocukca esprisinin temel cümlesidir.

   
 4. john verdonun polisiye tarzında yazılmış ilk kitabıdır daha sonra gözlerini sımsıkı kapat ve şeytanı uyandırmak gelir polisiye tarzı seri okumayı sevenler için ideal bir kitaptır .

  diğer kitaplarındansa konu ve kurgu bakımından bence aklından bir sayı tut bi'tık daha ilerde gibi diğerleri daha vasata yakındı.

  jhon verdon kitapları okunasıda olsa bir agatha christie değildir

   
 5. John verdon'un ilk çıkardığı kitabı.

  Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen, okuyan kişiyi içerisine alan, sürükleyici bir polisiye romanı. Ve katili son ana kadar bulamadım, kaçamak yapıp, son sayfalarına baktığımı da itiraf etmek istiyorum.

  Kitabın kurgusu ve başlayışı gerçekten etkileyici idi. Biri size bir mektup gönderiyor ve sizin aklınızdan geçen rakamı biliyor. Böyle bir şeyle karşılaşsak ne düşünürüz ve ne yaparız. Cinayete kurban gidenler gibi mi davranırız yoksa daha farklı mı? Okumayanların okumasını tavsiye ederim.

  Kitabın arka kapağından;

  "Aldıklarını geri vereceksin

  Vermiş olduklarını aldığın zaman.

  Biliyorum ne düşündüğünü,

  Ne zaman uyuduğunu,

  Nereye gittiğini,

  Nereye gideceğini.

  Seninle bir randevumuz var.

  Bay 658."

   
 6. benim çocuklara uyguladığım oyun.

  herkes biliyor nasıl bişey olduğunu ama ben sonunda kafadan bir sayı atıp bak tuttuğun sayı bu değildi dimi deyip dumura sokuyorum.

  o daha eğlenceli.

   
 7. küçükken eglenceli olan oyundur.

  bir ara biri bir sayı tut dedi tuttum bırak demedim hala aklımda napsam ki şimdi o sayıyı. (gülücük)

   
 8. Çocukken muhakkak herkes oynamıştır. Çoğunlukla vakit geçirmek ve aynı zamanda hafızayı güçlendirmek amacıyla tercih edilen bir oyundur. Basit toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemleri yapılacağından genelde ilkokul öğrencileri için pratik yapmak için uygundur.

  Karşı tarafa "aklından bir sayı tut" denilerek oyun başlatılır. Sonra ikiye çarp. 8 ekle. Yarısını al. İlk tuttuğun sayıdan çıkar. Sonuç 4 mü diye sorduğunda "aaaa nerden bildin" cevabını alacağınız oyundur.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.