1 2 3 4 5 6 7 8

aile yerimiz mevcuttur

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. yurdumun her köşesinde işitilebilecek sözdür.

   
 2. o mekanda aile için yer mevcut diye özellikle belirtme ihtiyacı hissediliyorsa o mekan kimler için ne için açılmıştır diye düşündüren, aile yerinin özelliği nedir acaba diyerek merakta da bırakan durumdur.

  bir ayrıcalık mıdır bu ibare, bir lüks müdür bilemedim.

  minnettar mı olunmalıdır yoksa

   
 3. eskiden naif düşünceli zarif insanlar varmış, onlar için kullanılan bir tabirdir, ayrıcalıktır. Bu çağa, bize göre bir şey değil, anlamaya çalışmayın.

  "Aile yeri"nin kadınların yerinin ev olduğu, zorunlu durumlar haricinde dışarı çıkamadıkları, erkeklere ait bir düzende yaşadığımıza yoran arkadaşlarımız çıkabilir öyle değil işte.

  tamamen edep ve kendini bilmekle ilgili bir kavramdır.

  "Şşt aile var" denildiği an küfür bıçak gibi kesilirdi, kavga da.. özlüyor muyuz, ben özledim..

   
 4. restoran, kafe gibi mekanlarda çift ve ailelerin sadece erkeklerin oturduğu kısımda oturmayıp kendileri gibi çift veya aile olarak buraya gelenlerle oturabilmesi için ayarlanmış kısımlar.

   
 5. lokantalarda görülen bir tabeladır,restaurantlarda rastgelmedim müşteri potansiyelinin kalitesine göre yapılan bir ayrıştırmanın belirtecidir.

   
 6. tek takılan insanlar haricinde, eşi çocuğu olan kişiler içinde hizmet verdiklerini dile getirmenin bir yolu olan uygulama.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.