1 2 3 4 5 6 7 8

ahmet şimşirgil

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. uzaktan hemşerim olduğunu bildiğim halde pek haz etmezdim kendilerinden. 04.02.2015 tarihinde trt'de pelin çift ile gündem ötesi programında görünce kanalı değiştirmek bile istedim ama diriliş ertuğrul dizisini konu ettiklerini fark edince izlemeye karar verdim. ahmet bey sazı eline alıp vay efendim halime hatun'un neden saçı görünüyor, kayılar müslüman bir boydur müslümanlıkta saçın bir teli bile görülmez, vay efendim ertuğrul karakteri neden sol eli ile yemek yiyor, müslümanlıkta sol ile yemek yenmez, sol el ile yemek yiyen şeytanla arkadaştır, vay efendim gündoğdu'nun eşi neden büyücüye gidiyor demeye başlayınca daha fazla dayanamadım. kapatıp saat 00:30 gibi yattım. sonra sabaha kadar rüyamda şamanizmin türk toplumu üzerindeki izleri ve dizilerin belgesel olmadığı hakkında tartıştık. diriliş ertuğrul dizisi toplumun ilgisini kayı boyuna çektiği ve toplumu araştırmaya yönlendirdiği için başarılı bir çalışma olduğunu falan savundum ama adam dinlemedi bile. neyseki telefonum kalk saat 6:30 oldu dedi de her şey normale döndü.

  tanım: 1959 Sinop - boyabat doğumlu akademisyen, tarihçi.

   
  (Bkz: sinop)(Bkz: Diriliş Ertuğrul)(Bkz: tarih)(Bkz: boyabat)(Bkz: pelin çift ile gündem ötesi)
 2. akademik tarihçi, hocamın sınıf arkadaşı.

  üniversitede bir dersimize misafir olarak katılmış ve 2 saat boyunca karşılıklı konuşmuştuk. tarih anlatımında edebi sanatları kullanması vechiyle tarihi sevdiren adamlardandır.

   
 3. "Tarih dizisi çekiyorsan o tarihe saygılı olmak zorundasın" diyen marmara üniversitesinde görevli tarih profesörü akademisyen.

  Tarihi şahsiyetleri konu alan dizilerin belgesel olmasalar bile gerçeklere riayet etmek gibi sorumlulukları olduğunu defalarca ifade etmiştir kendileri.

  Bu tür dizilerle Tarihi topluma sevdirmek ve toplumu araştırmaya sevk etmekse maksat, bu iş canlandırılan şahıs ve döneme sadık kalarakta pekala gerçekleştirilebilir.

   
 4. öğrencisi olmayı çok isterdim dediğim değerli hocalarımdan,tarihçi.

   
 5. türk akademisyen, tarihçi, yazar ve ilim adamı

  özellikle osmanlı tarihi üzerine yazdığı kitaplarını zevkle okuduğum tarihçi yazar.

  dini konularda ki bilgisi de tarih bilgisinden az değildir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.