1 2 3 4 5 6 7 8

Ağır yaşamlar

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. TLC kanalında her çarşamba yayınlanan, doktor Nowzaradan'ın 270 kg(600 lbs) üzeri, vücut kitle indeksleri normalin çok üstüne çıkmış insanları itina ile önce 1200 kalorilik diyete sokup biraz kilo verdirip sonra mide küçültme ameliyatı yaptığı, bu sayede insanların sağlıklarına kavuştuğu ve normal hayat yaşamaya başladıkları bir yıllık serüveni anlatan televizyon programı..

   
 2. izlerken insan önce bi hayret ediyor, sonra bi üzülme alıyor ki..

  hayret ediyorsun; bir insan kendine bunu nasıl yapar diyorsun,

  üzülüyorsun; insanların yemeği sevdiğinden değil de yaşadıkları psikolojik tramvalar nedeni ile o kilolara çıktığını görüyorsun. program adının ağır yaşamlar olmasının sebebi de kiloları değil yaşadıklarının ağırlığı bence.

   
 3. Huysuz ve sevimli novzaradan'ı seslendiren kişi kim bilmiyorum ama adamın konuşması gargamel'e benziyor.

  "Eğer dediklerimi yapmazsan ölüceksin, bu dediğimi unutma!"

   
 4. Diyeti uyguladığını, üstüne düşen herşeyi yaptığını iddia eden morbit obezlere Nowzaradan verdiği yanıt: "Tartı yalan söylemez". Çünkü yiyeceği yaşamak için araç olmaktan çıkarıp amaç olma durumuna getiren yiyecek bağımlısı kişiler, yiyeceklerle olan o tek taraflı çıkar ilişkilerini yitirmemek için maalesef en çok da kendilerine yalan söylüyorlar.

  Bu yiyecek bağımlılığının altında yatan temel nedenlerin çocuklukta yaşadıkları travmalardan kaynaklandığını görmek, çocukluk çağının önemini göz önüne seriyor.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.