1 2 3 4 5 6 7 8

abdullah şevki

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. zümrüt apartmanı kitabında pedofili övücü satırları olması sebebiyle gözaltına alınan yazar.

  insanların insanlıktan çıktığını gösteren ve bunu da bir şekilde kitabında yüzsüz bir şekilde anlatıldığını görmek çok üzücü. hadi bu adam yazdı, yayınevi zahmet edip okumadı mı? bu kadarı da pes. hatta okuduğuma göre yayınevi yazarın yanında yeralmış. çok üzücü bir durum.

   
 2. günah keçisidir.

  çocuk istismarı mı yaptı, hayır, fiilen bir istismar olmasa da belki duygu istismarı ama yine çocuğun istismarı değil, kitabın hedef kitlesinin duygusal istismarı söz konusu.cinsel tacizde mi bulundu, hayır.tecavüz falan var mı, o da yok.suçu bunları yazacak kadar kötü olması mı?bunları yazmış olması, bunları yapmak istediği anlamına mı gelir?yazar olabilecek kadar kültürel donanıma sahip, böyle sapkın düşünceler veya istekler yaşamadığını tahmin ediyorum.ne sebeple olursa olsun, bu yazının meydana çıkmış olması, toplumun sinir uçlarıyla oynadı ve geçmiş olsun abdullah şevki; ecrin bebeğin, ağrılı leyla bebeğin, ırmak bebeğin ve daha nicelerinin öfkesi seni de vuracak.çünkü sen günah keçisisin.

  topluma bu günahı işlemeyecek eğitimi vermek tabi ki günah keçisi bulmaktan daha zor.abdullah şevki, sen toplumun gazının biraz gitmesini sağlayacaksın ama gaz etkeni gerçek sapıklar, cinsel suç potansiyelleriyle aramızda olacaklar, her gün yeni bir bebeğe tecavüz edip sonra da öldürecekler.

  bu arada bu sapıklar üç beş kişi değil, hepimiziz.hepimiz potansiyel sapıklarız çünkü cahiliz, ahlaki noksanlığımız var, toplumsal ve bireysel anlamda psikolojimiz bozuk...bütün halk rehabilite edilmeden gazımız geçmeyecek.

   
 3. Peygamber gibi adam.

   
 4. sosyal medyada gündeme oturan "zümrüt apartmanı" kitabının yazarı.kitabındaki bir bölümde küçük bir çocukla yaşanan cinselliği şehvet uyandırıcı cümlelerle yazmış olması, ülkemizdeki çocuk istismarı ve ölümleri sebebiyle toplumumuzda oluşmuş öfke ve nefreti tetikleyerek tepki almasına sebep olmuştur.toplumun tepkisi de gayet doğaldır.biz sapık,ruh hastası insanlara öfkeli iken kalkıp bir yazarın bunu doğal bir şeymiş gibi satırlara dökmesi, ne amaçla yazmış olursa olsun doğru bir şey değil.sapık duygulara sahip olan insanlar ellerini kollarını sallayarak aramızda dolaşıyorlar.bunun okumuşu,cahili vs yok.insanları biz kendimiz gibi düşünüyoruz.halbuki sokakta yürürken gördüğümüz,normal zannettiğimiz insanların gerçekte nasıl bir ruh hastası olduklarını bilemiyoruz.yazar bu satırları yazmasının gayesi nedir?toplumdaki böyle insanların yaptıklarını normalleştirme mi yoksa içinde bu dürtüleri olan cesaretsizleri, cesaretlendirme mi?sanat değil onu söyleyeyim.edebi bir eser, insanlık dışı bir seviciliği eleştirel bir dille yazarken bile dikkat etmeli. yazar da olsa pedolifiliyi normalleştirmesi kabul edilir bir şey değil.yazar,çocuk taciz etmemiş olabilir ancak çocuk istismarının normal bir şeymiş gibi algılanmasına sebebiyet verebileceği için hatalıdır.

   
 5. Ülkedeki sapıklardan sadece bir tanesidir. Evet sapıktır. Günah keçisi falan da değildir. Bir insanın böyle bir sapkınlığı bu kadar ayrıntılı anlatması onun hayal gücünün zenginliğinden olabilir mi. Bu nasıl bir yaklaşım. İki yetişkin insanın sevişmesini anlatsa normal karşılanabilir, neticede sevişmişliği vardır ordan biliyordur denir. Ama o satırları o kadar ayrıntılı yazan bir insanın, hayatının bir döneminde bir cocuk taciz ettiği, bir cocuğu hayal ederek sapık fantaziler kurduğu kuvvetle muhtemeldir. Bu adama normal diyenlerin bir an, bu adamın akrabaları ya da tanıdıkları oldugunu düşünüp, cocugunu sevmek istediğini düşünmelerini istiyorum. Bu satırlardan sonra dokundurabilir misiniz? Bu olayın dehşet verici sadece bir yüzü. Diğer bir yüzü de vardır ki o da insanların sorumsuzca üremesi. Sırf evde neşe olsun diye, sırf cocuguma kardeş olsun diye, sırf Bir tane de erkek ya da kız olsun dedik diye üreyen o kadar cok insan a var ki.. Cocugunun altını amcasına değiştirtecek kadar vaktin yoksa, bakımını onun bunun üstüne atacaksan niye doguruyorsun. Ve bunca şeye rağmen hala ibretlik bir ceza vermeyen devlet..sürekli üremeyi destekleyen ama meydana gelen cocukların başına geleni, yapanın yanına bırakan devlete de yazık.

  Lğtfen cocuklarını size sevdirmek istemeyen anne babalara uzaylı gibi davranmayın. Kimsenin elinde sapık dedektörü yok.

   
 6. özgürlüğün olması herkese her istediğinin yazıp yayınlama hakkı vermez dedirten kişi çünkü yazar demek içime sinmiyor.

  yazarlık yeteneğinden yoksun kimselerin çarpıcı konularla gündeme gelmeye çalışması sonucu akıl ve mantık duvarına çarpmasının örneği.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.