Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

9 günlük tatil

paylaş araştır

1. genellikle dini bayramların bir kısmının veya tamamının hafta içine denk gelmesi durumunda bakanlar kurulu kararı alınarak uygulamaya konan tatil süresidir. önceden ilan edilmelidir ki insanlar ona göre yola çıkmak için hazırlık yapsınlar.

2. Pazartesiden cumaya izin alınır öncesinde 2 gün sonrasında 2 gün de eklenince 9a tamamlanan tatildir

Bakınız ben

-gülücük-

3. 2016'daki iki bayramda da memurlar için oluşacak tatil.

4. Bayram tatilleri ve hafta sonu tatillerinin birleştirilmesinden oluşan ,can kurtaran,sevinç çığlıkları attirıp soluğu ,tatil acentalarında aldıran tatildir.

Gidecek yer mi yok?

Sorun değil .9 gün boyunca ,yat dinlen .spor yap,oku,sinemaya git, balkon keyfi yap..

5. Sadece yıllık iznimden 9 gün aldığımda gerçekleşen durum. Malum cezaevinde izin yazmadan 9 gün tatil yapabilmek biz İnfaz Koruma Memurları için pek olağan bir durum değil

6. başbakan binali yıldırımın genelgeyi imzalaması sonucu ramazan bayramı tatilinin çıktığı tatil günü sayısı.

7. idari mi imiş diye merak uyandıran cazip tatil

hemen bir haber bulup genelgeye bakayım idari ise benim için geçerli olamayacak maalesef

8. keşke ben açaydım dediğim başlık

şimdi ne yorumlar yağacak be herkes ben de gidecem derse şaşırmam ama ben de gidecem

aklıma askerin türküsü geldi birden.

-ben askere gidecem yarim

-ben de gelicem işte bende gelicem

-sen askerde nörecen de ,sen askerde nörecen de

-yemek yaparım yarim ,yastık dikerim ,çarşaf katlarım ,yarım yorgan yuyayarım

...

ben de gidecem işte tebesüm.

9. devlet güvencesinde çalışan insanların yararlanacağı ama bazı özel sektör çalışanlarının hayalini bile süslemeyecek olan tatil.

10. yine gündem de olan konudur. Her şey turizm sektörü içindir. Kendimiz için istiyorsak namertiz.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.