1 2 3 4 5 6 7 8

50 üründe 2 ay boyunca yüzde 10 indirim yapılması

paylaş araştır şikayetçiyim

1. enflasyonla topyekün mücadele programı kapsamında dün maliye bakanı berat Albayrak tarafından açıklanan uygulama.

2. Koca ülkeyi süpermarket zanneden Zihniyetin cözümü.

Bu projeyi aciklayan damat bakkalda cirak olamaz, ülkeye ekonomi bakani yapti bu millet.

3. indirimin bitmesine yakın milletin eğer işine yarayacak ürünlerse stoklama yapmasına sebep olacak indirim.

4. daha önce kimsenin aklına gelmemesine üzüldüğüm süperfikir(!)

5. iki ay sonra ne kadar zam gelecek acaba diye düşündüren eylem.

bu uygulamaya destek veren yerlerden biri a101 ve bim. geçenlerde a101'e girdim ve bu 50 ürünü görmek istedim ama nedense kayıplardı. en fazla on tane saydım, diğerleri de neredeydi göremedim. gördüklerim ise kocaman bir hayal kırıklığından öteye gitmedi. en büyük ihtiyaçlarımızdan (!) biri olan ayran, kremşanti, çay gibi ürünlerde yapılmış. nedense olcanın altmış liralık salçasına ya da sıvıyağa hiçbir şekilde indirimin esamesi uğramamış. sadece on kuruş gibi komik rakamların yapılacağı ürünlere denk gelmiş nedense bu indirimler.

(Bkz: indirim kampanyası)(Bkz: bim)(Bkz: a101)
  6. Asgari ücret, memur ve de emekli maaslarina düsük zam yapmak isteyen akp nin yeni oyunu. Vatandasin durumu zerre umurunda degil, yil sonu enflasyon zamlarinda vatandasa nasıl geciririz bunun hesabinda reyiziniz ve akp

7. geçim sıkıntısı çeken vatandaşların bir nebze alım gücünün yükselmesi için alınan tedbirlerden biri.

8. yandaş firmaların güzel, değerli hükümetcikleri düşmesin, zarar görmesin diye ceplerinden yedikleri uygulama.

9. %50'ler %100'ler %200'ler oranında zam yapıp, daha sonra %10 indirim ile kimse sevimli görünmeye kalkmasın. bu açıklamayı yapan adamdan bırak maliye bakanlığı, mahalleye muhtar olacak vasıf yok.

şimdi diyeceksiniz ki nasıl ?

en basit örnek olan, her gün tükettiğimiz ekmek üzerinden örnek vereceğim. 1 tl'den almaya alıştığımız ekmek, %25'lik zamla 1.25 TL oldu. buraya kadar eyvallah ama enflasyonla mücadele için %10 indirime yandaş medya iyi çok iyi diye gösteriyorlar. 1.25 tl'nin %10'luk indirimi 1,13 tl yapıyor. bu durumda olan yine vatandaşa oluyor.

10. acaba pınar süt bu uygulamaya dahil mi değil mi diye merak ettirten uygulama.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam