Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

5.Sınıfta sadece 2 ders verilecek

paylaş araştır

1. MEB ' in Beşinci sınıfta hazırlık formülü uygulaması. Böylelikle öğrencilere sadece Türkçe ve yabancı dil eğitimi verecek. Yabancı dil dersleri, ikinci sınıftan sonra zorunlu seçmeli dersler olan İngilizce, Fransızca, Almanca ve Arapçadan oluşacak.

Çok yerinde ve isabetli bir sistemdir. Anadilini iyi bilen biri kolaylıkla yabancı dile adapte olabilmektedir.

(Bkz: dil eğitimi)(Bkz: MEB)(Bkz: eğitim sistemi)(Bkz: yabancı dil eğitimi)(Bkz: Bir lisan bir insan)
  2. Bir dönem ilkokuldan sonra uygulanan Anadolu lisesi Sınavları'nda başarılı olan öğrencilerin okuduğu ortaokuldan önce hazırlık sınıfı sistemine geçme durumu.

3. en azından matematik eğitimi de şey Pardon din kültürü ve ahlak bilgisi eğitimi de verilsin diye düşündüğüm süper ötesi gelişme.

4. branş öğretmenleri 4+4+4 e geçildikten sonra rahat bir nefes almalarının ardından yine telef olacaklarının habercisi

5. bir zamanlar Anadolu liselerinde uygulanıp başarılı örneklerine şahit olduğum uygulama. ancak çocuklar o okullara sınavla giriyorlardı. nispeten öğretmen öğrenci kalitesi yönünden avantajlı okullardı. genel uygulamada aynı kaliteye ulaşılabilir mi bilemiyorum.

ayrıca bir yıl boyunca dil eğitimi diğer derslere ilişkin bilgi ve ilgiyi azaltır mı, sonrasında normal derslere adaptasyon sorunu yaşarlar mı, bunlar da kafamdaki diğer sorular.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.