Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

30.10.2020 6.8 büyüklüğünde İzmir Depremi

paylaş araştır

1. Geçmiş olsun ikinci memleketim.

2. egenin incisinde olan deprem.

Önce ölenlere rahmet yaralanan kardeşlerimize şifa ve bütün yakınlarına sabır milletimize geçmiş olsun dileklerimle. 1997 depreminin gününden itibaren İstanbul için 30 yıl öncesinden söylendi, bir sürü yasa değişti ama hala eksiklerimiz var, söylemek, konuşmak, haber vermek yetmiyor, hala eski binalar dönüştürülmedi, hala dere yataklarına, hala ucuza mal edilen binalar yapılıyor, denetimden adamı olan geçiyor, hep böyle günlerde aklımız başımıza geliyor. can kayıplarında dahli olan sorumlulara bir şey olmuyor.

Mesela görünürde (Allah Korusun) İstanbul depremi var. ne yapıldı neler yapılıyor var mı bir bilgisi olan...

3. şuanda 6 can kaybı olduğunu duyduğum deprem.. televizyonlarda tartışma Programı yapanlara sesleniyorum boşu boşuna deprem uzmanlarını televizyonlara çıkarmayın. çünkü deprem öldürmüyor bunu sizlerde biliyorsunuz çürük yapılan binalar öldürüyor bu yüzden inşaat mühendisleri ve mimarları binaları kontrolü yapan belediye ve bayındırlık uzmanlarını ve müteahhitleri televizyona çıkarın bu binalar neden yıkılıyor

4. çok yakından ve derinden hissettiğimiz deprem.insanların bir kısmı hala sokaklarda..ara ara yağmur yağıyor.. depreme de alışkınımdır ama ben hayatımda böyle bir şey görmedim. yolda dururken, duran araba gözümün önünde gidip gidip geldi bırakın avize falan sallanmasını..

daha yeni yeni kendime gelmeye çalışıyorum..

akşam saatlerinde 5.1 de oldu artçısı. birkaç gün daha devam edeceğini söylüyorlar..rabbim beterinden korusun inşallah..

öğlen insanlar işlerini bırakıp sokağa koştular..parklar bahçeler her yer ana baba günü oldu..

5. Anlasilan ice.man izmirine geri dönmüs.gecmis olsun kardesim.

6. #2hfs supportersa çok teşekkür ettiğim durum. allah kimsenin başına vermesin..

7. 1999?dan sonra türkiyede görülen en büyük (7 büyüklüğünde) deprem.

izmir/seferihisar, afad : 6.6, kandilli : 6.8, amerika : 7.0 olarak açıklamasıyla ege denizinde olan deprem.

Yer : Ege Denizi, 17.26 km. Seferihisar (izmir)

Tarih-Saat : 30.10.2020, 14:51:24 TSİ

Enlem : 37.8881 N

Boylam : 26.7770 E

hava durumu: Deprem bölgesinde önümüzdeki 5 günlük periyotta yağış beklenmemektedir. Havanın genellikle parçalı bulutlu, gündüz en yüksek sıcaklıkların 19-22 derece, gece en düşük sıcaklıkların ise 8-11 derece civarında olacağı tahmin edilmektedir

8. yaşamını yitirenlerin sayısının maalesef 58 e yükseldiği depremdir.acıları halen sarılmaya çalışılıyor.artçı depremler de büyüklü küçüklü devam ediyor. allah beterinden korusun inşallah.

9. Evim dediğim şehirde yaşanan afet

Şans eseri iki gün önce Antalya ya gelmek zorunda kaldım

Orda olsaydım nasıl olurdu düşünemiyorum bile

Vefatlar artıyor maalesef binlerce kişi evsiz kaldı

Yazarken bile kelimeler boğazıma düğümleniyor

10. vefat eden vatandaşlarımızın sayısının maalesef an itibariyle 85 e yükseldiği deprem. belli başlı apartmanlarda genelde vefat haberleri var.her açıdan çok zor bir durum allah hepimize yardım etsin inşallah.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.