1 2 3 4 5 6 7 8

24 ten sonra müzik yasağı

paylaş araştır şikayetçiyim

1. Otellerde ve turistik mekanlarda da geçerli olacak mı bu kural diye merak ettiren haber.

2. Müzik sektörü o kadar geniş ki parlak ışıkların altındaki, şarkıyı söyleyip esas ücreti alan solistten ibaret değil. Her şarkı söyleyen de öyle tv lerde duyduğumuz astronomik rakamlarla da konserler vermiyor, sahneye çıkmıyordur. Geçen tv de volkan konak'ın eğlence programında, canlı canlı muhteşem çalan orkestrada kaç kişi var diye saymaya çalıştım ancak ekran hepsini almadığı için tam sayamadım, yuvarlak hesap 20 kişi vardı diyebilirim, belki daha fazla. Sahne alan ve canlı müzik yapan çoğu sanatçının en az bu kadarlık orkestra üyesi var. Eminim ki bu orkestradaki müzisyenler, düğünler, özel organizasyonlarda da çalıyordur. Pandemiden dolayı zaten yeni yeni çalışmaya başladılar, böyle bir saat sınırlaması özellikle sahne arkası çalışanlarını çok daha fazla etkileyecektir. Müziğe verilen arada çoğu müzisyen, çoktan başka sektörlerde iş bulup çalışmaya başlamıştır, kalan sağların da çalışma şartlarını iyileştirmek yerine sınırlandırmayı doğru bulmuyorum. Herkes bildiği ve sevdiği işi yapıyor nihayetinde, ben klarnet çalamam, klarnet çalan da kimya anlatamaz. O halde herkes sahip olduğu işi, olması gerektiği gibi icra edebilmelidir.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam