Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

2023

paylaş araştır

1. mevcut hükümetimizin hedefleri doğrultusunda önem arzeden yıldır.

2. cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılına denk gelen yıldır

3. siyasilerin sürekli dile getirdiği ve bizimde şifresini tam olarak çözemediğimiz yıl.

4. 100.yılmış lozan süresi bitiyormuş, petrol çıkaracakmışız, efsane bor sonra falan.

bazılarının bu yalanlara inanmasına sebep olan yıl. gelse de görsek. ya da hemen görmesek, yaşlanıyoruz.

5. dünya genelinde su krizleriyle mücadele edilecek bir yıl olarak tanımlanıyor.

kuraklık ve susuzluk aşırı zorlayacak açıklaması yapılıyor.

suların depolanması ve temiz su kaynaklarının korunması anlamında uyarılar var.

idarecilerin temiz su depolama konusunda çalışmalarda bulunmaları gerekiyormuş.

nasıl yapılacak derseniz.

Bilmiyorum, apartmanlarda su depoları bulundurmak, modern sarnıç sistemleri, yağmur suyu depolama teknikleri gibi konular değerlendirilebilir.

6. barış manço konu hakkında yıllar önce bir şeylerden bahsetmiş ama vallahi hiç çözemedim.

en çok içme suyu bulamamaktan korkarım ama onu da şişelere koyup saklayınca bir ayda yemyeşil yosunlar oluşuyor içinde. muhtaç kalmayız umarım ama muhtaç kalırsak yosunlu yosunlu içeceğiz artık.

klimaları dünya genelinde durdurabilirsek ortaya çıkacak olumlu değişimi kimse bilmiyor. bir de zorunlu olmadıkça kısa mesafelerde araba kullanımını kısıtlamalı.

7. yedi ile tam bölünebilen sayı.

8. ne getireceği belirsiz bir yıl.

9. güzel ülkemizin kuruluşunun 100. yılının kutlanacağı yıl. hayallerde yaşayan bazı insanların önümüzdeki yıl lozan'ın süresinin bitip petrol, doğalgaz, bor gibi hammaddeleri çıkaracağımızı, dünyanın süper gücü olacağımızı sayıklamaları sebebiyle 2023'ün bir an önce gelmesini istiyorum.

gelsin ki lozan'ın süreli bir antlaşma olmadığını, herhangi bir hammaddeyi çıkarmamıza engel olmadığını, süper güç olmanın bir antlaşmayla engellenemeyeceğini ancak bilim, teknoloji ve üretimle olabileceğini ve boşuna yıllardır 2023'ün sihirli değneğini beklediklerini görsünler. gerçi birkaç ay içinde bu 2023 efsanesini yumurtlayan kişiyle aynı kafada biri çıkıp başka bir tarihi verip oradan hayal satmaya devam eder, bunlar da afiyetle yer.

10. ülkenin yazgısını belirleyecek yıldır.

seçim öncesi suriye, ırak ve adalar çevresinde yunan ile çatışmalar yaşanabilir.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.