Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

2023'te aya gitmek

paylaş araştır

1. spoiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a göre Milli Uzay Programı'ndaki birinci hedeftir.

Cumhuriyetin 100'üncü yılında Ay'a ilk teması gerçekleştirmek olduğunu söylemiş.

Erdoğan, "Uzay aracımızı yakın yörüngeye çıkaracak ilk fırlatmayı uluslararası iş birliğiyle hayata geçireceğiz." demiş.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2023 sonunda yakın dünya yörüngesinde ateşleyeceğimiz kendi milli ve özgün hibrit roketimizle Ay'a ulaşarak sert iniş gerçekleştireceğiz." diye konuşmuş. Burası çok önemli, sert iniş gerçekleştireceklermiş.

Erdoğan, "Medeniyet coğrafyamızın sembolü hilali, al bayrağımız ile Ay'a göndermenin gururunu milletimize yaşatacağız." demiş.

Meraklıları için Milli Uzay Programı'nın tanıtım toplantısının detaylarını spoilere bıraktım.

(Bkz: Milli Uzay Programı)
  2. hayal bile değil de sana güle güle.

(Bkz: güle güle)(Bkz: hayal bile değil)
  3. Her şey hayalle başlar bunun temelinde inanç yatar, inanırsan başarırsın.

4. spoiler

Murda ve Ezhel isim önerilerim.

5. " 5,4 milyon euro bütçeyle biraz zor değil mi ? " dediğim olay.

şaşmaz sanayide mekiği yaptırırız, yıldız sanayi sitesindeki hurdacılardan da parçaları ucuza kapatırsak belki mekik yapılır ama bir de fırlatma rampası var. bu konuda İstanbul hurdacılar sitesinden destek almamız şart gibi görünüyor.

bi falcao parası bile değil ayrılan bütçe, nasıl aya gitmek bu ?

6. daha dünyada yürümesini öğrenemedik, bundan ötürü bu kadar büyük hayallerimiz yok. Dizimizi kırıp dizimizi izlemeye devam edelim. Sanki aya gitsek dünyada yapmadığımız tarımı orada mı yapacağız?

cancağızım tembeliz tembel. dünyayı kirletmeye, üretmemeye, ozon tabasını delmeye devam son hız.

tanım: bir tutam hayal.

7. gereksiz ve mantıksız bir iş. " benim gelişmiş ülkelerden neyim eksik ben de yaparım o zaman " demek gibi bir şey. ülkede çözülmesi gereken bir ton sorun varken, boşuna israf diyorum.

8. 657 sayılı devlet memurları kanununa göre astronot alımı yapılarak karşılanacağı bir durum!!

9. benim bildiğim bunun için önceden yapılan tahribi 25 yıllık bir çalışma var bugun başlayıp yarın bitecek birşey değilki.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.