Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

2022 oscar ödülleri

paylaş araştır

1. en iyi saç ve makyaj tasarımı

Coming 2 America

Cruella

Dune

The Eyes of Tammy Faye

House of Gucci

en iyi kostüm tasarımı

Cruella

Cyrano

Dune

Nightmare Alley

West Side Story

en iyi animasyon film

Encanto

Flee

Luca

The Mitchells vs. The Machine

Raya and the Last Dragon

en iyi ses miksajı

Belfast

Dune

No Time to Die

The Power of the Dog

West Side Story

en iyi özgün şarkı

King Richard

Encanto

Belfast

No Time to Die

Four Good Days

en iyi kısa film

Ala Kachuu ? Take and Run

The Dress

The Long Goodbye

On My Mind

Please Hold

en iyi belgesel

Ascension

Attica

Flee

Summer of Soul

Riding with Fire

2. yılın coini adayları :

solana

axs

avax

raca

ceek

atlas

sand

mana

-gülücük-

3. altın kürede öne çıkan film, the power of the dog olmuş, genelde oscar bu ödüllere paralel gider, bakalım

4. adaylardan the power of the dog, don't look up, belfast ve the tragedy of macbeth i izledim

içlerinden oyunculuk anlamında ödül alan olur mu çok emin değilim

belki benedict bey alır bir de aynı filmde yardımcı oyuncu olan çocuk, ayrıca dont look up bence bişeyler almalı kesin

5. Diriliş nasıl ki leonardo di caprio oscar alsın diye yapılmış bir film izlenimi yaratmışsa, the power of the dog da benedict cumberbatch en iyi erkek oyuncu ödülü alsın diye yapılmış gibi olmuş ancak gayet de güzel ve yerinde olmuş. Favorim ve öngörüm power of the dog'ın aday gösterildiği dalların çoğunda ödülü kucaklayacağı yönündedir.

6. dirilişle ikisini kıyaslayamam kesinlikle diriliş açık ara daha iyi bir filmdi

açıkçası benedict den değil yardımcı erkekten beklentim alması yönünde, izlediğim filmler içinde denzel washington ın oyunculuğu bence benedict i geçer ama daha önce dediğim gibi altın küre ödülleri genelde ipucu oluyor ve the power of the dog bayağı ödül almış o törende

7. #31yv ayrıca being the ricardosu izledim, maddeyi düzenlemeye kalktım ama hata veriyo malesef

8. bomba haberi ortaya bıraktılar denebilecek tören.

valla mizansene de çok benziyor, gerçek de olabilir bu tokat olayı.

aslında tokattan çok yumruğa benziyor ama yavaşlatılarak detaylı incelense sunucunun, kendisinin ve eşinin mimiklerinden sanki danışıklı dövüş gibi bir şeye de benziyor.

9. dont't look up ödül almadı hayal kırıklığı yaşadım

jessica chastain ve will smith kesinlikle hak etmiş ödülü,beni bu alanlarda yanıltan altın küre ödülleri oldu, gerçi orda nicole kidman a verilmiş ödül ama nicole kidman ın öyle ödüllük bir performansı olmadığı için ben penelope alır demiştim ama tutmadı

yardımcı erkek oyuncuyu kesinlikle power of the dogdaki küçük manyak almalıydı coda tamam iyi güzel de yardımcı erkek oyuncu bence dediğim kişinindi

belfast altın kürede ödül almadığı için burda da almaz sandım siyasi bir yanılgı, onlar tabi ki ingiltereyi kaşıyan bir yapıma ödül vermeyeceklerdi

will smith de oyunculuk itibariyle ödülü hak etse de bu aşamada williams kardeşlerin amerikadaki duruşları da bir şekilde ödülllendirildi diye düşünüyorum

yabancı film kategorisinde tahmin ettiğim gibi drive my car aldı zaten uzak doğu filmleri her sene bi tur bi ödül alıyo

bir ödül töreni daha geldi geçti acısı tatlısıyla seneye görüşmek üzere:)

10. olaya baktım

başta gülmüş sonra eşinin yüzü düşünce tokat atmış diyolla

ay ne bileyim

hastalık üzerinden espri yapmak da biraz çiğlik sanki

ama keşke tokat atmasaymış da laf soksaymış ya da cümleleriyle cevap verseymiş

her tarafta şiddet var sanat için toplanılan bir gecede olmasaymış keşke

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.