Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

14 mart tıp bayramı

paylaş araştır

1. 1827 yılında ülkemizde modern tıp eğitiminin başladığı gündür.okulun kuruluş günü tıp bayramı olarak kabul edilip ilk kez 1919 yılında işgal altındayken kutlanmıştır.o gün tıp okulu öğrencileri işgali protesto için toplanmış onlara devrin tanınmış hekimleri destek olmuştur.

ülkemizde tıp alanında çalışanların sorunlarının konuşulduğu!! çözüm önerilerinin getiril(me)diği (güya)bayramdır.

(1-2-3-tıppp diyerek susan sağlık çalışanı yazar gülümsemesi)

2. 14 Mart 1827'de, II. Mahmut döneminde, Hekimbaşı Mustafa Behçet'in önerisiyle ilk cerrahhanenin, Şehzadebaşı'daki Tulumbacıbaşı Konağı'nda Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire ismiyle kurulması, TÜrk tarihinde modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilmektedir. Cerrahhane'nin kuruluş günü olan 14 Mart, "Tıp Bayramı" olarak kutlanmaktadır.

3. Tüm saglikcilarin ve saglik sektöründe calisanlarin bayrami.

Nesnesi insan olan mesleklere her zaman sonsuz saygi duymusumdur.

İyi ki varsiniz saglikcilar.

4. tüm sağlıkçılarımızın da kutlu olmasını temenni ettiğimiz özel günleri.

5. tüm doktor,hemşire,sağlık çalışanlarının kutladığımız ve sağlık çalışanlarına karşı şiddete hayır dediğimiz bayramdır. kutlu olsun efendim.

6. hem çalışıp hem tebrik kabul ettiğimiz =...milletvekilleri .birimler arası ,seçim öncesi adayların ,yakınlar ve arkadaşların mecburi gördüğü ...hastalarınsa çok umursamadığı (100/20) aval aval vbaktığı ...ziyarete gelenleremi bakıcaz. hastamı bakıcaz iki ayağımız bir pabuça sığdırdığımız gün

7. bayramlığını görmediğimiz gün olsa da kutlu olsun dediğim gün.

8. Anne elinden sonra sarıldığımız en sıcak, en güvenli ellerin bayramıdır.

Hemşiresinden doktoruna, radyoloji çalışanlarından laborantlarına, şoförlerine memurlarına, attsinden idarecisine, paramediğinden temizlikçisine ve tüm çalışanlarına kutlu olsun dediğimiz gündür.

9. kutlu olsun

10. Kutlu olsun dediğimiz, bugüne tekabul eden gün.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.