Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

13.09.2017 porto vs beşiktaş maçı

paylaş araştır

1. Beşiktaş'ın sarışınlara bizi desreklemediğiniz için teşekkür ederiz dediği maç.

beşiktaş lyon'a elenince tarih bir kere yazıldı deyip kendi tarihinde fark yediği vasat takımları bilmeyip sürekli burada 8-0 ehehehe diyeceksin sonra klasik sarı ağlaklığına bürünüp efendi takılmaya Çalışacaksın.

2. jimnastikçilerin taliscayla 1-0 öne geçtikleri, daha sonra portonun bir topunun direkten dönüp sonrasında da golü bularak skoru 1-1 e getirdiği maç.

3. emek hırsızının balıyla attığı golle kargaların öne geçtiği maç.

4. İçeride dışarıda en iyi takım beşiktaş.

değlasmanda portoyu 3-1 yendi. hem portoya hem kıskanç sarışınları gömdü.

(Bkz: sarışın kıskançlığı)(Bkz: sarı ağlaklığı)(Bkz: fener ağlama)
  5. sarı civcivlerin boşuna öttüğü maç.

6. beşiktaş'ın 3-1 yendiği maç.

ülkemin adına gurur verici ve sevindirici haber ama sadece ülkem adına. yoksa avrupa'da yenilen bir türk takımına sevinen, galibiyetinden memnun olmayanlar adına değil.

fanatiklik değil holiganlık derecesine gelen bir istemezlik var. nedense bir türlü birlik beraberlik içerisinde olmayı başaramıyoruz ve bu beceriksizlik de bize eksi olarak dönüyor.

entryleri okudukça karşımda bir türk göremiyorum, avrupa ülkesi vatandaşlarından biri konuşuyor sanki. insanlar ne kadar küçüldüklerinin farkında değiller sanırım. nerdeyse kan davalısıyız ve görülen yerde infaz edilecekler sıralaması var.

yazık gerçekten çok yazık!

bizim bu tavrımızı gören avrupa takımları, bizlere gülüyordur. bunlarda bu çekemezlik varken biz bunları her yerde bir şekilde yeneriz diyorlardır. adamlar haklı, her koşulda yenerler. çünkü içeride bayağı darbe yiyoruz, elin adamı dünden vurur, bir yolunu bulunca.

futbolu bu dereceye getirenlere üzülüyorum.

(Bkz: çekememezlik)(Bkz: fanatik)(Bkz: holigan)(Bkz: Beşiktaş çekemezliği)
  7. Beşiktaş'ın bir kere daha erken öten sarışın civcivlerin dilini kestiği maç.

bu tür sarışınların hasetten saçmalayıp tükürdüklerini yaladıklarını görmek galibiyetten daha büyük keyif veriyor.

8. bjk'nin şl'ye net bir galibiyetle başlamasına sebep olan karşılaşma.

taraftarları halen sarılar sarılar diyor. ilginç. ne ettiyse zamanında bunlara sarılar, adamların rüyalarına giriyor. sarıyla yatıp sarıyla kalkıyorlar. çok mu acıttılar nedir zamanında sarılar? valla gidip bir psikolojik destek falan alın bari.

hayır yorumlara da bakıyorum maçla ilgili, sarılar dedikleri öyle değişik şeyler de yazılmamış. ilginç bir ruh hali olsa gerek. şimdi bu yorumumu da verilen yanıtlar, yosma paralı köpek vs işte. yine ezikliğin dışa vurumu yani. hakaret de serbest sanıyorum artık sözlükte.

neyse, inşallah turu geçersiniz de, ezik ezik biz bu formayla uefa'da çeyrek final oynadık reklamı yerine adam akıllı biz bu formayla şl'de tur atladık dersiniz. daha az komik olur en azından.

9. yukarıdaki bazı yorumları okumamış sarıları gösteren maç.

sen tiner, abartı cart curt muhabbeti yapacaksın, ucu sana dokununca da şikayet ediyorsun öyle mi?

normal mi diyorsun hala?

10. beşiktaşımızın iyi bir oyunla güzel bir galibiyet aldığı mücadele.

maç boyunca sadece 20-30 dakikaları arasında porto beşiktaş'a üstünlük kurabildi. onun dışında başa baş bir mücadelenin olduğunu söyleyebilirim. talisca'nın zayıf fiziğine rağmen birkaç pozisyonda driplingle porto yarı alanında top sürmesi de porto'Nun orta sahasının zayıf olduğu hissi uyandırdı bende. türkiye'de olsa daha iki adım atmadan indirirlerdi. gerçi bir pozisyonda da telles aynı şekilde ancak durdurabildi talisca'yı.

porto maçtan önce de düşündüğümüz gibi kendilerinin solu olan beşiktaş'ın sağından yüklenmeye çalıştılar. çünkü bu bölgeye çok alışkın olmayan adriano ve önünde defansa pek yardım edemeyecek quaresma olunca bu şekilde bir plan oturtmaları da mantıklı olandı. adam eksiltme özelliği olan brahimi ve arkasındaki telles ile maç boyunca bu kanatta da iyi mücadele ortaya koyduk. bir ara adriano bocalayacak gibi oldu ama neyse ki sıkıntı yaşamadan bitirdik maçı.

defansta tosic kendi kalesine attığı gol dışında pepe ile çok iyi bir ikili oluşturdular. gerçi tosic dünya'nın en iyi sol beki telles'in kullandığı korner atışını gole çevirme fırsatını da kaçırmak istemedi herhalde. caner'in performansını çok beğendim. tek başına sol kanadı iyi parselledi ve önündeki babel'in daha rahat oynamasına büyük katkısı oldu. rakibin de sağ kanadının sol tarafına göre daha zayıf olduğunu düşünüyorum.

atiba alışık olduğumuz tempoda olmasa da oldukça iyi mücadele ortaya koydu. oğuzhan her zamanki gibi arka planda iyi işelere imza attı. talisca portekiz'de de oynamanın verdiği motivasyonla göz dolduran bir futbol sergiledi ve klasik gollerinden birine daha imza attı. babel'e laf yok. liverpool günlerindeki gibi bir futbol izletti bize. quaresma bildiğimiz q7 zaten. asistini yaptı yine.

cenk de bahsedildiği gibi önüne düşen topu taca atmak isterken tesadüf eseri casillas'ın koruduğu kaleye yolladı ve gol diye bir şeyle tanışmış oldu. ikili mücadelelerde yıkılmadığını ve maç boyunca diri kaldığını söylemeye gerek yok.

oyuna sonradan giren negredo karabük maçında da olduğu gibi çift forvet oyuncusu olduğunu gösterdi bize. son golde babel ile yaptığı paslaşma bu işi biliyorsun dedirtti. medel orta sahamızda bu tür maçlarda bizlere çok büyük katkı göstereceğini ispat etmiş oldu. girdikten sonra çok top kesti çünkü. necip için çok söylenecek bir şey yok. gereken neyse elinden gelenin en iyisini ortaya koyarak süre aldığı zaman diliminde görevini yerine getirdi.

fabri'nin yediği golde yapacak bir şeyi yoktu. karşı karşıya çıkardığı pozisyonla da maçın beşiktaş lehine dönmesini sağlamış oldu. bu açıdan tebrikleri hak ediyor.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.