Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://sozluk.memurlar.net/konu/120-bin-dolarlik-calisma/
Yazdırılma Tarihi : 17 Şubat 2020 Pazartesi 17:00

120 bin dolarlık çalışma

 

 1. İtalyan heykel sanatçısı Maurizio Cattelan'ın duvara bir adet muz bantlayarak üç adet yaptığı çalışma. bu çalışmanın ikisi 120 bin dolara satılmış, diğeri de 150 bin dolara satılacakmış.

  Ve duvardaki muzu bir başka performans sanatçısı yemiş. bunun üzerine koruma altına alınmış bu çalışma. hatta sattıkları kişilere de muzun çürüdüğü takdirde değiştirileceğini söylemişler. Yalnız çok komik bana göre. (tebessüm)

  09.12.2019 09:14 **sude**
 2. Güler misin ağlar mısın durumu.

  Gördüm gözlerim yaşardı, böyle muazzam bir çalışması Picasso dali gibi ressamlar yapamazdı en azından insanların o kadar aptal olma ihtimalini dusunmemislerdir.

  09.12.2019 17:28 metin_alkan
 3. insanların ti'ye almasına sebep olan çalışma.

  millet duvara farklı şeyler bantlayarak sosyal medya hesaplarında paylaşımlarda bulunmaya başlamışlar. hatta tekzen'de bunu reklam amacı olarak kullanarak gri bantın reklamını yapmış. şimdi bu bant 8,5 liraymış muzun kilosu 10 lira desek 5 muz düşse kiloya, bunu da adet olarak değerlendirsek 2 lira çıkar ortaya. şimdi ben muzu gri bant ile duvara yapıştırsam etti mi size 11,5 lira. yalnız adamlar "komik" adlı çalışmaya 120 bin dolar vermişler. Harika matematiğimle en ince ayrıntılara kadar, maliyetini çıkardım bu işin. muhasebeci olmak bunu gerektirir. kazanç ve maliyet en önemli unsurdur.

  artık alıp almamaya siz karar verin. ha ikincisi satılmış. biri duruyor, almak isteyenler elini çabuk tutsun. muz çürümeden alın pardon satılmadan alın. aman çürüse ne olacak değiştirebilirsiniz demişler. bu güzelliği de yapmışlar, çürük muz kokusu da çekilmez.

  10.12.2019 16:08 **sude**