Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

1 tl

paylaş araştır

1. en büyük madeni paramız.

ama alınabilecek çok bişey yok malesef

2. simit ve çay içemediğimiz madeni para birimimiz artık paraların degerimi düşüyor yoksa her şey mi ates pahası oluyor bilemiyorum

3. spoiler

artık umumi tuvaletleri kullanmak için bile yeterli olmayan paradır. ankara'ya son gidişimde aşti'deki umumi tuvaletlerin fiyatı 1,25 tele yapılmıştı. yok yani nasıl hesapladınız da 1,25 çıktı anlamadım doğrusu.

4. eski 1 milyon.

5. özellikle büyük şehirlerde birtakım insanların sokakta "abi öğrenciyim,yol param eksik,1 tl var mı?" gibisinden bir argümanla karşınıza çıkmasında başrol oynayan madeni para.

6. Memleketinde ortalama 1 ekmek ücreti.

Ekmekten başka da bir eseri olmayan para birimimiz.

...

Kimin olduğunu hatırlayamadığım "1 liranın günlüğü" eseri çağrıştırdı.

7. Bir kesede toplayıp çil çil paralarım var duygusu yaşamaya değer kumbara çılgınlığına sebep,hiçte küçük olmayan, bayagi ergen boyutta metalik para birimimiz .

8. oğluşumun nazarında kağıt paradan daha itibarlı olan madeni para.

dün su alması için yirmi lira verdim eline. (alışverişi kendisi yapmayı tercih ediyor artık, bireyleşme çabaları belki..)

-hayıııl bu değil pala istiyorum palaa, diye itiraz etti hemen.

-yavrum bu para zaten

-ııh bu kağıt, pala istiyom ben. (para dediğin madeni olur yani, havaya fırlatınca sesi gelecek-gülücük)

galiba bizim küçük beyefendi kapitalizm öncesi dönemin adamı, altın akçeler döneminde gelecekmiş zamanını şaşırmış.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.