Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

1 kg domatesin ortalama 11 tl olması

paylaş araştır

1. çeşitli marketlerdeki ortalama fiyatı baz alırsak gerçek olan durumdur. şaka gibi.

2. Bugün pazarda 3 liraya gördüm. Daha ucuzu da vardı muhakkak. Mahale göre değişse de söylentiden ibaret olduğunu düşündüğüm başlık.

3. sözlüğümüzün en hassas olduğu konuya ait güncel bilgi; yani domates fiyatları...

gün geçmiyor ki domates piyasasındaki dalgalanmalar sözlüğümüze konu olmasın. rusya'dan daha çok önem atfediyoruz dometeslere efenim.

benim olası tahminime göre, mezkur eylemi gerçekleştiren yazarlar maaşlarını domates fiyatları üzerinden almaktadır. dolar yükselse önemli değil, domateslere dokunmasınlar rica ediyoruz.

hem menemen hakkımız engellenemez! domat lobisi kendinize gelin, salça kullanırız yemeklerde, o kadar!

4. Çanakkale'de yazın 50 kr'a aldığımız domateste bu fiyatı görmek..!

5.  
    (Bkz: enflasyon)(Bkz: domatesin ankara'da 10 tl olması)
  6. Keşke üretici kazansa... Malesef aracılar kazanıyor, dediğim başlık.

7. pazarlarda rastlamadığım rastlamayı ummadığım fiyat etiketi

8. Yok efendim 7.5 liraydi.. Pardon o fasulyaydi...

9. Olay yerinden bildiriyorum; bugün 6.99 lira, market fiyatı. Dün Ankara'da bir markette 8.99 lira idi. yer şart ve duruma göre değişiyor demek ki fiyatlar. Rusya çok fazla domates almaya başlamış. Ondan oluyor hep bunlar. Bkz: Dış mihraklar...(!)

Mani: "Pazara gidemedim, domatesleri göremedim, ben menemeni çok severdim amma kıymetini bilemedim/pahalılıktan yiyemedim.

10.  
    (Bkz: batı bizi kıskanıyor)(Bkz: ver mehteri)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.