1 2 3 4 5 6 7 8

enestar

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

12 entry hiç konu açmadı hiç puanı yok
16.01.2015 09:16 son işlem tarihi takip etme takip et

sahabe

Sahabi nin çoğuludur. Tanım aslında iki türlüdür. Bir kısım alim sadece peygamberimizi görmenin ve müslüman olmanın sahabi olmak için yeterli olduğunu savunurken diğer bir kısım görmek ve bakmak farkını ifade edercesine her görme faaliyeti bu mevki için yeterli değildir derler. Şunu savunurlar: önemli olan yüzünü görmekten ziyade bilfiil sohbetine katılmak, dediklerini duyabilmek, şahsını görebilmek ve bunu idrak edecek dini yeterliliğe sahip olabilmek.

Bütün bunların yanı sıra sağlığında karşılaşıp, efendimizin vefatından sonra müslüman olanların durumu da ayrı bir tartışma konusu olmuştur.

Şahsi kanaatim: tanışıyoruz diyebileceğiniz ölçü, sahabi olabilmenin ölçüsü olmalıdır.

16.01.2015 08:59
 1. yazar

  Çaylak üye iken sizden uzak olan, 10 entry sahibi olup da kazandığınız zaman da hiçbir anlam ifade sıfat

   
 2. vizontele

  "Zeki Müren de bizi görecek mi?" repliğini tarihe yazdıran türk filmi

   
 3. sağlama

  Bir nesneyi ya da kişiyi sağ yanından geçmek suretiyle geride bırakma işlemi.

   
 4. reklam

  Televizyon açısından düşündüğümde: Dizilerin tamamını internetten 3 gün sonra takip etmeme sebep olan yüzyılın en gereksiz icadı.

   
 5. Mizan

  Arapça bir kelime. Bizde kıyamet günü kurulacak olan hassas tartıyı ifade eder. Açıklamaları çok boyutlu ve her birisi birbirinden farklı olsa da genelde özü şudur: Günah ve sevahların durumunu ortaya koyacak terazi.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam