1 2 3 4 5 6 7 8

Arjin81

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

17 entry 5 konu hiç puanı yok
22.02.2016 15:18 son işlem tarihi takip etme takip et

Ciddi Pazarlık yapmak

Pazarlık yapmayı bilmenin bir level üstüdür. Eskilerin deyimiyle Esnaf Adamla yapılan pazarlıktır. Pazarlık yapmayı bildiğini sananları komik duruma düşüren bir durumdur. Usulünce yapılması makbuldür. Ne işi çingeneliğe vurarak ne de satıcının ilk nazına yenik düşerek yapılmamalıdır.

22.01.2016 14:10
 1. 2016 turizm eylem planı

  Güvenli olmaktan giderek uzaklaşan, ortadoğudan hallice bir hal alan ülkeyi, kaç eylem planı -geliştirmeyi geçtim- eski haline getirir?

  Yanlış politik kararların sonuçlarını eylem planları bertaraf etmeye yetmez, sorunun sadece üstü örtülür. Gün kurtarılır, kalıcı değildir. Şu ülkenin güvenli olmadığına dair batılı turistlerde oluşan algıyı değiştirmek için en az 3-5 yıl geçmesi gerekir.

  Tanıma gelince: Bu plan, yama yapılmış pantolon gibidir, yırtık olduğunu bildiğin pantolonu yamayınca yırtığı görmezsin belki ama baktıkça orada bir yırtık olduğunu bilirsin.

   
 2. sql hataları

  Veri tabanı hatası.

  sözlüğün her yanından fışkıran, entry girerken karşılaşılan, biri düzeltmezse kendiliğinden düzelmeyecek hatalardır. (sözlük sana sesleniyorum, ilgili sen anla)

   
 3. yersen

  Anlatılanın akla ve mantığa uygun gelmediği, anlatıcıya inanılmadığı durumlarda kullanılan sözdür. İkna olmak istersen demenin kısa hali.

   
 4. sözlükte taslağın işlevsizliği

  Farklı sözlüklerde taslak dediğimiz olay yazılacak olan girinin sonradan düzeltilmesi ya da üzerinde çalışmayı gerektiren ama bunu yapacakken de silinmemesi veya yayımlanmaması gereken, bir nevi askıda kalması istenilen girinin kaydedildiği işlevdir. Ancak bu sözlükte sanırım taslak çöp kutusuna atmadan önceki son evre olarak değerlendirilmiş. Zira taslağa kaydedilen bir giri, tıklanıldığında açılmıyor, sadece ilgili konu başlığı açılıyor, kaydettiğimi göremeyecek, üzerinde düzeltmeler yapamayacaksam ne anladım ben o taslaktan ha tabii bir de kolay olan sil butonu da taslağın hemen altında arz-ı endam etmekte. Yazmayın demenin farklı bir iması mu bu?

  Özetle ve tanım olarak: düzeltilmesi gereken bir bug olarak değerlendirdiğim hededir.

   
 5. ekmeksiz bıraktım ama babasız bırakmadım

  ikinci dünya savaşı sırasında, bir ekmek kuyruğunda kendisine "paşam bizi ekmeksiz bıraktın" diyen bir çocuğa, ismet inönü'nün: "evet sizi ekmeksiz bıraktım ama babasız bırakmadım" dediği cevaptır.