1 2 3 4 5 6 7 8

akincioglu09

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

3 entry hiç konu açmadı hiç puanı yok
30.01.2021 02:42 son işlem tarihi takip etme takip et

Öğretmenler öncelikli aşılansın önerisi

Öğretmenlerin aşılanması bir anlam ifade etmez dediğim durumdur. Zira aşı ömür billah bağışıklık kazandıran bir çözüm değil, Yüzde yüz kazandıran da değil. Yani aşısız öğrenci ve velilerin vızır vızır önünde dolandığı bir binanın içinde aşılıyım ben nasılsa diye gezmek biraz cesaret işi.

28.01.2021 14:36
 1. fiyatların düşürülmesi

  "Şişen fiyat düş demeyle düşmez" dediğim durumdur.

  Abartılı bir durum var mıdır? Elbette, binlerce kalem mal içerisinden 3- 5 tanesinde fırsatçılık yapanlar elbette vardır. "Haa yok efendim, bu fiyatların hepsi şişirmece, hükümetin hiç bir suçu yok, bak indirin diyor ama indirmiyorlar" kafasındaysan, iki gün sonra soğan dikecek adam bulamazsın açlıktan da geberir gidersin.

  Piyasada fiyatlar fırladıysa bunun bir sebebi vardır. Fırıncının başına polis dikerek, pazarcıya ceza keserek fiyat düşmez.

  Fİyatlar şöyle düşer: gider şu köşeye bir okul yaparsın. dersin ki:"bu okula gerçekten önem vereceğim, bu okula yerleştirdiğim 100 çocuk için gerçekten para harcayacağım..." Sonra bu dediğini yaparsın. o çocuklara çok kaliteli eğitim verirsin. din öğretmeni atamış olmak için gereksiz gereksiz 4 farklı din dersi dayamazsın. Sonra o çocuklar mezun olduğunda: "yavrularım devlet babanız olarak sizin şu kadarınızı amerika'ya, şu kadarınızı almanya'ya, şu kadarınızı kore, çin, ingiltere vs.'deki iyi üniversitelere okumaya gönderiyorum, geri gelin bu memleket için çalışın". onlar tabi gider oraya gelir. hepsi zehir gibi çocuklar olur. sonra kuru betona gömeceğin paraları cebinde tutar bu çocukların gelmesini beklersin. Onlar gelir ve sorarsın:" nasıl bir üretim tesisi açacağız? neler öğrendiniz, ne yapalım? "

  Onlar da der ki: şuraya şu, şuraya şu, şuraya da şunu açıyoruz baba, bunlar bizim geleceğimiz, bunlar trend olan ve olacaklar..." sen de baba olarak o tesisleri açarsın. E tabi bu çocuklardan bazıları zehir gibi de pazarlamacı ya... bu ürettiğin yüksek teknoloji ve aranan malları çantaya doldurur, gider dış ülkede satar gelirler. gelirken de tiko para, cash, döviz getirirler yanlarında. Bu giren taze dövizle sen gider biraz petrol alırsın, biraz borçları ödersin, gerisini de akrabaya değil, halka pay edersin. bu şekilde vergi almadan petrol alabildiğin için, petrol neredeyse bedavaya gelmiş olur, ve fiyatı düşer. e araçların da fiyatları düşer. çünkü ötv gibi saçma salak bir vergiye ihtiyacın kalmadı. e sırf bu 100 çocuğun sattığı alet edevat sayesinde sırayla her şeyin fiyatı düşüyor... Sonra ben sıradan vatandaş pazara gidiyorum. bir bakmışım her şeyin fiyatı 5 kat düşmüş. pazarcıya soruyorum, kanka neden ucuz bu domates bu kadar? o da bana: " e abi, döviz çok olduğundan döviz değersiz, tl daha değerli. E gübre 5 kat ucuzladı, mazot 5 kat ucuzladı, hayat şartları rahatladı, biz de fiyatı düşürdük. neticede rekabet var, biri düşürürken diğeri de düşürüyor..."

   
 2. stokta yok

  Geçtiğimiz yıl boyunca otomobillerle ilgili olarak duyduğum kelimedir.

   
 3. Öğretmenler öncelikli aşılansın önerisi

  Öğretmenlerin aşılanması bir anlam ifade etmez dediğim durumdur. Zira aşı ömür billah bağışıklık kazandıran bir çözüm değil, Yüzde yüz kazandıran da değil. Yani aşısız öğrenci ve velilerin vızır vızır önünde dolandığı bir binanın içinde aşılıyım ben nasılsa diye gezmek biraz cesaret işi.