1 2 3 4 5 6 7 8

ziya selçuk

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Kendisi hem akademisyen hem girişimci olarak hem de bürokrat olarak Türk Milli Eğitim Sistemine maya çalmaya çabalamaktadır. İnsan, hoca, patron olarak mütevaziliği inanılmazdır. Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı sırasında 2005 müfredat reformunu yönetmiştir. Halen Özel Maya Okulları Kuruculuğu, TED Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekilliğini yürütmektedir. Çoklu zeka, yapılandırmacı yaklaşık, dokuz tip mizaç modeli gibi çalışmaların eğitim uygulamalarını sürdürmüştür. Hocam, olmasından hep mutlu oldum.

   
 2. Çoklu zeka kuramını Türk Eğitim Sistemiyle tanıştıran zamanında Gazi Üniversitesinin en değerli hocalarındandır. Yaptığı sunumları kendime örnek aldığım bir kişidir. Şimdilerde dokuz tip mizaç modeli adında bir modelle Türk eğitim sisteminde devrim yapma hazırlığında gözüküyor.

   
 3. dün itibariyle yeni milli eğitim bakanı olarak atanan kişidir. eğitimci bir kişinin milli eğitim bakanı olması, umutlarımızın artmasına sebep olmaktadır. dilerim dağılmış olan milli eğitim sistemimizi çoklu zekaya önem veren pdr ci bakanımız daha düzgün hale getirecektir.

   
 4. çoğu kişi için süpriz olarak gösterilen yeni kabinenin Milli eğitim bakanı.

  eğitim camiasından gelmesi olumlu olmuş, en azından sisteme düzene hakim avantajları olacaktır.

  başarılar dileriz.

   
 5. yakında görevinden ayrılacağını düşündüğüm milli eğitim bakanı.

   
 6. taraflı tarafsız herkesin beğenisini ve beklentilerini olumlu yönde toplayan, öğretmenlere uygulanması planlanan performans değerlendirme sisteminin uygulanmayacağını açıklayan yeni sistemin ilk milli eğitim bakanı.

   
 7. Yapacağı icraatları merakla beklediğimiz bakan.

  Genç olması ve kurum kültüründen yetişmiş olması ve etrafıni da kurum kültürünu almış is bilen yoneticilerle donatmasi atacağı adımları merakla bekletir oldu.

   
 8. son dönemde tüm öğretmenlerin beklentilerini arttıran ve oldukça destek gören, öğretmenlerin itibarını arttırmaya çalışan gerçek eğitimci.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.