1 2 3 4 5 6 7 8

yeni normal

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. normali belirleyen normların dönüşümü veya değişiminden sonra ortaya çıkan ve genel kabullenilirliğe sahip olan durum.

  normalin anın gereğine göre dönüşmüş hali.

  son zamanlarda sıkça karşılaşmaya başladığımız bu kavram, yaşamakta olduğumuz çağ değişimiyle ilgili stratejik bir ifade olarak karşımıza çıkıyor.

   
 2. hangi yeni diye sormak istediğim konu.

  yeni normal insandan uzak dur, münasebeti kes, kapını herkese kapat. her ihtiyacını internet üzerinden hallet, sesini kes. otur evinde ye iç yat mı yani?

  bir tane kod numaran olsun robot gibi, senin nereye girip çıkacağına o karar versin mi? cip takılmış robotlar gibi mi gezelim? yanlış bir iş yaptın kodları kilitleyip, seni ölüme terk etmek mi?

  sevmedim yeni normali, özgürlüğümü elimden alan bir şey.

   
 3. Bu kavram bile global düzeyde bir dayatmayla karşı karşıya olduğumuzu göstermektedir. Delikanlı gibi bu herzeyi kim yediyse çıksın açıklasın amacım da şudur budur desin gerçi ne kimliğini açıklamasına ne de amacını açıklamasına gerek yok da Tanos da çok iyi niyetliydi Allah razı olsun baraj sularını da zehirleyebilirlerdi.

  Ayrıca bakınız panopticon kavramı yeni tartışılan bir kavram değil ve sosyal medya uygulamaları ilk sinyalleri yıllardır veriyordu zaten.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.