1 2 3 4 5 6 7 8

yemek tarifi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. türk kadınlarının uzman oldukları, değişik değişik deneme yanılma yöntemiyle ilginç ama lezzetli buluşlar elde ettiği, önceleri kulaktan kulağa yöntemiyle, sonraları basılan yemek dergileri sayesinde bilgi edinilebilen, şimdilerde her yerde bulabildiğimiz açlık duygumuzu gidermek amacıyla başvurduğumuz tanımlamalar diyebiliriz. tanımlamada sıkıntılar olabilir ama asıl amaç bunun için başvurduğum kaynağı göstermekti. nefisyemektarifleri.com'da çok güzel tarifler bulabiliyorum. başka başka birçok kaynak var ancak kendi naçizane kaynağım budur, bakılması tavsiye edilir. aşağıdaki konuya da referans yaparak bir tarif ekliyorum. gerçekten lezzetli. http://www.nefisyemektarifleri.com/atom-kurabiye-yapilisi/

   
  (Bkz: limon sıkacağında kurabiye yapmak)
 2. teyzelerin tariflerini birbirlerinden sır gibi sakladığı gerçeği vardır.

   
 3. herkesin kendine göre ufak tefek değişiklikler yaptığı ve başkasına vermek isterken zorlandığı pişirme formülleri

   
 4. Yeni yemekler, farklı lezzetler ve bunları uygulamaya yönlendirecek sözlü,yazılı,resimli tat sunumu. Daha etkili kaliteli ve çekiciliğini artırmak için öncelikle pişirilerek bitmiş görsellik ön plana alınır. Bilindik şekliyle ilk sıraya gerekli olan malzeme çeşitleri alınır. Yapım aşamasına geçildiğinde kullanılacak kaplar, doğranış şekilleri, karışıma eklenecek baharatlar sunulur. En son olarak da pişirme formülleri, ocak ve fırın ısı ayar derecelerine yer verilir. Edinilen sonuçları varsa konuklara yada gurme heyetine servis eşliğinde tattırılarak, gelen yorumlarla final tamamlanır.

   
 5. Şu tembellik anında hayat kurtaran noodle ya da hazır makarnalar var ya.

  Hah işte onları geliştirmeyi düşünüyorum.

  Kendi kendime yeni tariflerle bu noodle konusunu genişletmem lazım.

  Kolay pişiyor ya o bakımdan.

  Artık yoğurtlu sos mu yaparım, çorbaya mı katarım, salatasını yaparım bilemedim.

  Her türlü gideri var, kendi sosundan iyi olacağı kesin.

   
 6. bir zincir marketin internet sitesinde bu hafta gelen ürünlere bakarken sitenin sağ üst kısmında tarifler sekmesi olduğunu fark edince baktım, onlarca detaylı tarife ulaştım.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam