1 2 3 4 5 6 7 8

Yatan hasta sayımızda artışın devam etmesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Tanım: moral bozcu durum.

  2000 ler seviyesine geldik. Amacımız nedir neyi hedefliyoruz ve ne yapmalıyız. Kurumlar ve Vatandaşlar ellerinden geleni yapıyorlar veya yapmaya çalışıyorlar. Ama yeterli değil. kış mevsimine giriyoruz. Bir kişi basit grip olduğunda ben "corona" mıyım düşüncesini yaşayacak. Yani hastaneler belki de gereksiz bir şekilde yığılacak. Bunun için Sağlık Bakanlığının önerisi nedir. Tedbiri nedir.

  Şuana kadar ben bir şey göremedim kendi açımdan... Bir çaba var elbet ama sanki durumu idare etme de var. Okullar açılsın dediler açıldı, Toplu taşıma dediler oldu, esnek çalışma desen çoğu yerde uygulanmıyor. Var böyle örnekler...

   
 2. okulların daha da açılmasıyla, muhtemelen şubat ayından itibaren üniversitelerin de açılmasıyla devam edecek olan, restoran,kafe kapatma,sokağa çıkma kısıtlaması gibi hiçbir kısıtlamanın gelmesine sebep olmayacak olan durumdur. kalan sağlar bizimdir. oyna devam.

   
 3. Bir diğer husus ise de;

  Dikkat edin bir konu ne zaman Ankara ve İstanbul'a dönerse o zaman (şimdiye kadar konuşulmayan ) tedbiri konuşmaya başlıyorlar. Daha doğrusu alalım mı almayalım mı konuşmaya başlıyorlar.

  Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan demişti ki Dünya 5 den büyük.

  Tamam haklı peki Türkiye 2 den de (Ankara-İstanbul) büyük değil mi o halde. O kurban bayramında milleti tutsaydık evet belki yatan hasta sayısı yine artardı ama şuan 2000 ler değil 800 ler 1000 ler olurduk. Lakin bu hastalık zincirleme reaksiyon halidir. Yani etkileşimle çoğalan bir hastalık türü. Tabi sadece kurban bayramına da bağlamamak lazım çok ama çok sebepleri de var.

  Tanım: Kurban bayramı nedeniyle yatan hasta sayısının artmasıdır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.