1 2 3 4 5 6 7 8

yatak keyfi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. hafta sonu yapılması muhtemel olan, kişinin uyandığı halde yataktan çıkmak istememesi ve yatakta vakit geçirme durumudur. eğer yapılmak için beklenen bir işin yok ise tadından yenmeyendir.

   
 2. genelde uyandıktan sonra hayata karışmaya direnmek anlamında kullanılır

  yeni uyanmış dinlenmiş insanın kendine yaptığı ilk güzelliktir gün içinde

  çalışan insan için sadece hafta sonuyla sınırlı olduğu için çok lezzetli ve değerlidir.

   
 3. özellikle cumartesi ve pazar günleri çalışmayanlar için yatakta kitao okuyarak, uyuyup uyuyup uyanarak, tembellik ederek, kahvaltı türü bir şeyler atıştırarak yapılabilen durumdur..

   
 4. uzunca bir zamandır yaşanmayan ama çok özlenen yatakta kendini şımartma durumudur.

  hatta düşününce en son ne zaman kaliteli bir uyku uyudum diye...ondan da uzun zamandır mahrum olduğunu farketmesine neden olan konudur.

   
 5. Sabahları 07:20 ile 07:30 arasında alarmı erteleyip, uyurla uyanılık arasında bir ruh hali ile yapılan tadına doyulmaz rehavet halidir.

  Uyusam işe geç kalırım uyumasam uykum yazık

   
 6. hafta sonları hiçbir şey anlamadığım hafta içi de bırakılmayacak bir keyif gibi zorlandığım canım yatağımdan kalkarken geride bıraktığımı düşündüğüm hazdır.

   
 7. erken saatte kalmak zorunda kalanların haftasonu yapacakları keyiftir. bütün haftanın yorgunluğu bu tembellikle atılmaya çalışılır. lakin erken saatlerde uyanmaya o kadar alışmışız ki, bu keyif bile bazen sıkıntı verebiliyor.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam