1 2 3 4 5 6 7 8

yaşlandığını anladığın anlar

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. hitap şekillerinin değişmesi

  kafana göre giyinince karşılaştığın tuhaf bakışlar

  oradan buradan pörtleyen sağlık sorunları

  herkese kısa kes demek istemen

  insanların bazı kelimelerini seçip kalanını ara bellekten sepetlemen

  geçmişi daha çok hatırlaman

  küçük şeylerden müthiş mutlu olman

  abartılan nesne, konu, kavramlardan eskisi kadar hazzetmemen....

   
 2. saçında beyaz görmekle beraber gerçekleşen andır

   
 3. cebindeki paranın cebinde durmaması hali.

   
 4. gençliğin sona erdiğini anladığınız zamandır. eskisi gibi her işe gücünüz yetmez. hızınız azalır. eskiden keyif aldığınız şeylerden artık keyif almazsınız. önemsediğiniz birçok şey gözünüzde değerini yitirmektedir. bir zamanlar sürekli sizin yanınızda olup her gün gördüğünüz insanların birer birer hayatınızdan çıkıp yalnızlaştığınızı anladıkça dünyanın da yalan olduğunu uğruna yanmaya değmediğini daha iyi anlarsınız. gençlere nazaran tecrübe ve görüş açınız genişler. sizden küçüklere nasihat etmeye başlarsınız. saçlarınızda beyazlar artar. bir zamanlar koşarak oynadığınız sokakta yürürken yeni nesil çocuklar size amca, teyze demeye başlarlar. onlara ben daha ölmedim dipdiriyim demeyi istersiniz. eskiden koşarak çıktığınız merdivenleri şimdi yavaş yavaş çıkarsınız. günden güne gücünü yitiren bedeninizle birlikte yalnız geldiğiniz dünyadan yalnız başınıza ayrılacağınız gerçeği gün yüzüne çıkmaya başlar.

   
 5. SOKAKTA top oynayan çocukların, top sizin yakınınıza geldiğinde "abi" değil de "amca" diyerek sizden topu istedikleri an.

   
 6. sırt kaşıma aparatı.

  bunu daha sık kullanıyorsanız bir belirti olabilir.

   
 7. Markette peynirin ve zeytinin tadına bakarak almak...

   
 8. GİDEREK ANNENE BENZERSİN , ESKİDEN SAÇINI TOPLARKEN SARMAYAN TOKALAR , SAÇLARIN BİR TUTAM KALDIĞI İÇİN SARMAZ BU SEFERDE , AYNAYA BAKTIĞINDA HALA O GÜZEL GÜLEN , HAYAT DOLU KIZI GÖRÜRSÜN AMA ASLINDA O GÜLÜŞLER KIRIŞMIŞ , SAÇLAR DÖKÜLMÜŞ , GÖZLERİN FERİ SÖNMÜŞTÜR , VE AYNAYA BAKMAK BİLE İSTEMEZSİN BİR DAHA....AGRIYAN DİZLERİN , SIRTIN VE BELİNDEN NEFRET EDERSİN. DANS EDEMEZSİN MESELA , ZIPLAYAMAZSIN , HATTA FAZLA GÜLDÜN MÜ TANSİYONUN ÇIKAR , MUTLULUK BİLE KAZIK ATAR YANİ SANA...DAHA ÇOK ÖLÜMÜ DÜŞÜNÜR KİMSEYE MUHTAÇ OLMADAN , KİMSENİN VİCDANINA KALMADAN , BİRDEN BİRE ÖLMEK İSTERSİN , ÇÜNKÜ ÇEVRENDE VİCDANINA , MERHAMETİNE KALACAĞIN TEK BİR İNSAN BİLE YOKTUR...

   
 9. ünlü olanların bir çoğunun benden daha küçük olduğunu görmem

   
 10. insan ömrü ortalama 68 yıl. insanlar yaşlanmıyor zaman çok hızlı geçiyor.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam