1 2 3 4 5 6 7 8

WhatsApp'ın geri adım atması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. spoiler

  WhatsApp'ın kullanıcılarından gelen tepkiler üzerine, gizlilik sözleşmesini 3 ay ertelemesidir.

  Daily Mirror, WhatsApp'ın 8 Şubat 2021 itibarıyla yürürlüğe gireceğini duyurduğu yeni gizlilik sözleşmesini 3 ay ileri erteleyerek 15 Mayıs'a çektiğini açıklamış.

  "WhatsApp basit bir fikir üzerine inşa edildi: Arkadaşlarınız ve ailenizle paylaştığınız şeyler aranızda kalır. Bu, kişisel görüşmelerinizi her zaman uçtan uca şifreleme ile koruyacağımız anlamına gelir, böylece ne WhatsApp ne de Facebook bu özel mesajları göremez. Bu nedenle, herkesin mesajlaştığı veya aradığı kişilere ilişkin kayıt tutmuyoruz. Paylaşılan konumunuzu da göremeyiz ve kişilerinizi Facebook ile paylaşmayız." demiş.

   
  (Bkz: Whatsapp bağımlılığı)(Bkz: WhatsApp)(Bkz: whatsapp darbesi)
 2. peki 3 ay sonra ne olacağını düşündürten başlıktır.

  valla ben anlamam sözleşme sözleşmedir. Niye bu işe girdin de niye yaptığın bu işi engelliyorsun veya erteliyorsun. senin sorunun ne zuckerbek ha. ne diye yalandan gündem yaratıyorsun ha.

  neyse konuma geleyim

  gizlilik hakkımızdır. nokta ve yine nokta.

   
 3. geri adım atması normal ama benim anlamadığım bu benim de dahil olduğum kitlesel kaçışın bir araştırılması gerekir. demek ki gizli saklı neler için kullanırmışız da hepimiz birden ülkece kaçacak yer aramışız diye düşünmeden edemiyorum. yalnız ne yaparsak yapalım siber güvenliğimiz, duvarları olmayan odadaki kapıya bağladığımız sayısız asma kilit gibidir. dijital ortamda gizlilik diye bir şey yoktur bana kalırsa isteyen hekır tüm bilgilerimizi ele geçirir.

   
 4. insanlara sistemi daha iyi anlatma açısından ileri tarihe ertelenen sözleşme..

  ak gezenler, bir lafa bakıp koşa koşa terk ettiler.. iyi kulp buldunuz kaçın kaçın anca gidersiniz...

  biri çıkıp da inşaallah köpek gibi whatsappa geçeceksiniz demez...

   
 5. Whatsapp reklamı olomayan ve ücretsiz bir uygulama. Üstelik taa 2014'te 19milyar$'a satın alınmış bir uygulama. Şimdi Sahibinin bundan para elde etmeye çalışmayacak olması safça değil mia?

   
 6. snowden filmini izledikten sonra anlamı kalmayan sözleşmedir.

  edward snowden abdnin bütün gizli izleme programlarını ifşa eden kişidir.

  adamlar zaten her yönden her anımızı görebiliyorken biraz abarttık sanki.

   
 7. Gizli saklı çevirilen işlerden ziyade banka dekontları, IBAN numaraları, kimlik suretleri, kira kontratları, kart şifreleri, banka cep uygulama fotoları whatsapp da uçuşuyordu. insanlar mağazada seçtikleri ürünleri bile foto atarak birbirlerine danışıyordu. bütün bunların ifşa edileceği açıklaması bana çok mantıklı gelmedi. Yine birşeyler dönüyor ama dur bakalım. Bizimkilere pek sökmez. Hepsini indirir hiçbirini de kullanmazlar. :)

   
 8. bugün durum paylaşımıyla bizleri bilgilendirdiği olay

  whatsapp durum paylaşımı yaptı artık:)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.