1 2 3 4 5 6 7 8

vatan sağ olmasın,oğlum sağ olsun

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. yıllar önce oğlu şehit olmuş bir babanın kulaklarımızda çınlayan acı dolu cümlesidir.

  bir annenin babanın vatanı çocuğudur ve acılarının tarifi mümkün değildir.ateş düştüğü yeri yakıyor ne yazık ki. allah hepsine sabır versin, bu acıları kimselere yaşatmasın...

   
 2. acıyla söylenmiş bir sözdür. Vatan sağ olmadıktan sonra o topraklardaki evlatların da sağ kalamayacağını düşündüğüm konudur.

   
 3. şerefi ile ölmektense zillet ile yaşamayı kabul eden şahıs söylemi.

  ateş düştüğü yeri yakar. sonuç itibari ile bir babadır.

  ona diyecek bir şeyim yok ama başkalarının bunu seslendirmesini pek anlayamıyorum.

  zira bunlar bugün rahat rahat yazabiliyorsa oturdukları yerden, bir ingiliz mandası yoksa başımızda bunu çanakkale'de yatan yiğitlere borçlu olduklarını unutmamalılar.

  Onlar orda düşmeseydi biz ölmeyelim vatanı ingilizler alsın deseydi ne olacakları sizin hayal gücünüze havale ediyorum, maraşı ve izmiri hatırlatarak.

  bugün çok mu farklı.

  bence değil bir iki adım ötesi suriyelileşen bir türkiye.

  şefkat edeceğim diye kendinizi fazla zorlamayın, zararlıdır.

  Rahmet-i İlahiye'den öte şefkat olmaz.

   
 4. sadece belli kesimden insanların vatan sağolsun demek "zorunda" kaldıklarını gören kişi beyanı. bu memleketin adaletsiz gerçekleri değişmedikçe, bunu diyen haklıdır.

   
 5. eğer kurtuluş savaşında şehit olanların babaları böyle düşünüp çocuklarını savaşa yollamasaydı acaba vatanım diyeceğiniz bir yer olur muydu?

   
 6. Ne zaman ve ne için şehit düşüldüğüne göre anlamı 180 derece farklı olan söylem. Sanmayın ki bunu söyleyenler vatan, topyekûn belli bir düşman karşısında çarpıştığı zaman evlatlarına "cepheye koşun" demeyecek. Sanmayın ki bunu söyleyen sizden daha az vatansever.

  Fakat kabul edin ki, artık kirli oyunların, siyasi tezgahlar uğruna kendi askerlerinin bile bile ölüme gönderildiği zamanlar yaşıyoruz. Bu söylem muhtemelen evladı ile daha önce siyasilerin derinlerine inmiş, yapılanların alçaklığını görmüş ve ona rağmen görevden kaçmamış ve çocukları bir hiç uğruna şehit olmuş babaların ve annelerin sözüdür.

   
 7. evet vatan vatan böyle sağolmasın dediğim düşünce neye göre vatan sağolacak siyasi emeller uğruna kardeşim ve polis memuru olan sevdiceğim can verecek hepimizin canı feda olsun vatana ancak işgal altındamıyız hayır siz tutun haini meclise sokun en büyük haini devlet başı seçin ondan sonra vatan sağolsun peki geriye kalanlar ne olacak devlet erkanının oğulları karısının koynunda minnoş minnoş uyusun diye benim yarim neden can verecek ha desinler ki bu terör bitecek bir operasyon var bu gece eyvallah vatan sağolsun fakat bizim kanımız toprağa aktıktan sonra malum kişiler el ele olacaksa vatan sağolmasın

   
 8. dünyanın en doğal, en dürüstçe söylemlerinden birisidir. herkes öncelikle kendisini, sonra kendisinden olanı düşünür. bu sarmal böyle genişler. aksini iddia eden gerçeği kendinden gizleyen bir ikiyüzlüdür.

   
 9. vatanın özğürlüğünün ve değerinin, dedelerimiz zamanında bu cümlenin tersiyle anlamına anlam kattığı geçmişin;''yeter ki vatanımız sağ, olsun biz düşman elinde nasıl yaşarız?'' diyerek özgürlüğün kıymetini anlayan nenemize inat, anlamayan, esaretin gölgesinde mahkum kalmaya esir, belki acılı ve isyanda babanın çaresiz yakarışı ama vatansız yaşamak isteyen, köle zihniyete örnek olunacak ,bedbaht ünlem..

   
 10. Vatanın sağ olmadıktan sonra ne dinin olur ne bayrağın olur,ne ezanın olur,ne sen olursun,ne de oğlun olur !Kurtuluş savaşında böyle zihniyetler olsaydı (oğlum sağ olsun vatandan bana ne diyen) !Bu gün Türkiye Cumhuriyeti Devleti de olmazdı!Önce vatan.Ne Mutlu Türk'üm Diyene!

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam