1 2 3 4 5 6 7 8

varlıklı ve yetenekli türkler ülkeyi terk ediyor

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. beyin takımı bas bas bağırıyor bu düzenden rahatsız olduğunu dile getiriyor. zengin her geçen gün daha zengin oldu, fakir de zenginleşti, ama bu beyin takımının da içinde bulunduğu orta gelir seviyesindekiler fakirleşti gitti. baştakiler oy devşirsin diye hasta anasına bakan Ayşe teyzenin hasta bakım maaşı bordroludan, tek kuruş sgk primi olmayan dayının bütün sağlık masrafları bordroludan, kışın yakacak masrafını karşılayacak kadar ekonomik düzene katkısı olmayan sözde yoksulun yakıt parası bordroludan kesilen vergiyle karşılandı. esnaf, iş adamı, çiftçi, bordrosuz kazancı olan kim varsa bu masraflardan etkilemedi. kim etkilendi peki; en çok beyin takımı.

  beyin takımı bu durumdan olan rahatsızlığını yıllarca anlatmaya çalıştı. bunu yaparken onlarca kurbanlar verildi; sesi çıkan ergenekoncu oldu, sesi çıkan balyozu oldu, sesi çıkan pkk sevici oldu, sesi çıkan fetöcü oldu, sesi çıkan şer odağı oldu derken sesler yavaş yavaş kısıldı. artık pek ses kalmadı dikkat ederseniz. gür sesler homurdanmalara dönüştü. homur homur sinirsel sendromlarla yaşamaktansa kimin imkanı varsa basıp gitsin.

  yıllardır suya sabuna dokunmayıp zenginliğine daha da zenginlik katanlar da gitmeye başladığına göre önümüzdeki dönemde belli ki artık vergi yükünü bordrolular çekemediği için zenginlere yönelik vergiler yolda.

  tanım:bir tükenişin tezahürü

   
 2. Beyin göçü,maddi durumu olan ülkesinde kıymeti bilinmez ise kaçacak yer arıyor.

  Bizim ülkemizde zekaya önem verilseydi zaten bu halde olmazdık dimi.

   
 3. E ne olacakti 17.002 TL alıyor insanlar 15 w0 bin olan kira bandında

  Nasıl yaşam savaşı versin bilgi birikimini nasıl idame ettirsin

   
 4. yeni dünyaya gitmemeleri tavsiye olunuyor.

  onların durum vaziyet biraz karışık.

   
 5. Norveç' ten teklif geldi. İklimi yüzünden reddettim

  Pişman değilim.

  Ülkeme hizmet vermek istiyorum. Kaliteli beyin göçü hızı arttı maalesef. Bu ülke için büyük bir kayıp

  Milli değerler ve kalkınma için sahip çıkılmalı bilim insanlarına.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam