1 2 3 4 5 6 7 8

Vampir ve köylü oyunu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Bayram tatilinde yaklaşık 20 kişilik yaş skalası geniş bir grupla aynadığımız oyun.

  Acayip eğlendik, eğer ortamınız olursa oynamak istersiniz diye size de anlatmak istedim.

  Biz 20 kişinin içinde 4 kişiyi vampir seçtik. Bu oran sayı azaldıkça azalıyor.

  Bir kordinatör halka halinde sıralanmış kişilerin gözlerini kapatmasını istiyor. Vampirleri onlara dokunarak belirliyor. Daha sonra vampirlerin birbirini görebilmeleri için sadece vampirlerin gözlerini açmalarını söylüyor.

  Gözlerini açan vampirler takım arkadaşlarını tanıyor. Daha sonra kordinatör herkesin gözlerini açtırıyor ve birine söz hakkı veriyor.

  Soru şu; "sence kim vampir?" İşte burada tamamen insanın ikna kabiliyeti ve gözlem kabiliyeti devreye giriyor. Herkes fikrini söyleyince oylama yapılarak biri eleniyor. Elenen kişinin vampir mi yoksa köylümü olduğunu kordinatör söylüyor.Eğer köylüler sayıca üstün hale gelirse, kordinatör herkesin gözlerini kapatmasını isteyip vampirlerin ortak kararıyla bir köylü öldürülebiliyor, bu tamamen kordinatöre kalmış bir durum.

  İşin keyifli yanı, köylüsün ve bunu insanlara kanıtlamaya çalışırken iyice şüpheleri kendine çekiyorsun veya vampirsin strateji yaparak, kendini köylü göstermek için bir vampiri eleverebiliyorsun.

   
 2. Yöresel bir oyun gibi gelse de, bizim kültürümüzde olmayan vampir figürü ile değişik ve eğlenceli olduğunu tahmin ettiğim oyun.

  Vampir olmak isterdim. Çünkü vampir temalı filmleri oldum olası severim. Kan tadı güzel olmasa da köylü tadı güzel olabilir. (Dil çıkaran smile)

   
 3. hırsız-polis olarak oynadığımız oyun.

  yalnız elenme olmaz bizde, genelde 8-10 kişilik ekiple oynarız, sayıya göre 2 veya 3 hırsız kalanları da polis olur. hırsızlar birbirlerini görürler ve içlerinden kimseyi ele vermemek için polisleri suçlarlar. ya da aksi bir savunma stratejisiyle kendilerini. doğru tahminde bulunanlara da her oyun için 1+ verilir.

  neyse, şunu üniversite ortamında oynamaya çalışmıştık da, ayrılma eşiğine gelen çiftler, alınanlar, küsenler, yeminler edenler ben hırsız değilim falan. o yüzden oynarken aman dikkat.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.