1 2 3 4 5 6 7 8

uğur böceği

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. en sevdiğim böcek türlerindedir. uç uç böceği de denir.

   
 2. üzerimize konduğunda uğur getireceğine inandığımız bir böcek türüdür.

   
 3. "uç uç böcecik annen sana terlik pabuç alacak" diyerek uçmak için teşvik edilen sevimli bir böcek..

   
 4. bitkilerin üzerindeki küçük böcekleri yiyen etobur bir hayvandır

   
 5. Kızların korkmadığı nadir sevimli böcekcik

   
 6. uğur getirse de getirmese de, karşılaşıldığında insanı gülümseten sevimli böcek.

   
 7. büyük bir kısmı renklidir. üst kanatları kırmızı ya da sarı üzerine siyah noktalı ya da tersi, yani siyah zemin üzerine kırmızı, pembemsi ya da sarı desenlidir. tropiklerde mavi ve yeşil renklerine de rastlanır.dut vb. meyvelerin üzerinde bulunurlar. boyları yaklaşık 0,5 cm olan bu familyaya ait hayvanların yarım küre şeklinde görünen vücutları çok tipiktir. nadiren hafifçe oval olurlar. ancak asya?daki bazı türler 1 cm.?nin üzerine çıkar.

   
 8. n11.com isimli alışveriş sitesinin amblemi olan böcek.çocukken çiçeklerin üstünde arar elimize alır uçana kadar heyecanla izlerdik hareketlerini.ucunca tekrar yakalamaya çalışır aynı şeyi tekrar ettirirdik.çocukluk günleri ah...

   
 9. kırmızı renkli ve üzerinde siyah benekleri olan, uç uç böceği olarak da bilinen, tek korkmadığım böcek türü. çocukken üzerimize konduğu zaman " uç uç uğur böceğim, annen sana terlik pabuç alacak" diye tekerleme söylediğimiz, uğurlu saydığımız böcek. kendilerini korumak için ayaklarını toplamaları sebebiyle çok fazla uçurmayı başaramadığımız böcektir aynı zamanda.

   
 10. hemen hemen her insanın sevdiği ve görünce şans getireceği düşüncesiyle sevindiği, uçarken görmenin ise daha bir güzel olduğu -uçma anını yakalamanın zorluğundan olsa gerek- kırmızı renkli böcek. pek çok böcek insanlar tarafından sevilmese de, uğur böceğinin hayranı çoktur.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam