1 2 3 4 5 6 7 8

ücretsiz kolonya ve maske dağıtımının sınırlı olması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. tv'ler de cumhurbaşkanı 65 yaş üstü vatandaşlara ücretsiz kolonya ve maske dağıtılacağını ilan etmişti. bizde sanmıştık türkiye vatandaşı olan herkese dağıtılacak. oh maskeniz ve kolonyanızda geliyor diye ti'ye bile almıştık ama yine yanıldık. İstanbul, Ankara ve izmir'de dağıtıma başlanmış.

  işte ben bunu anlamıyorum. tamam bu şehirler kalabalık, onlara öncelikli olarak başladınız ama bu ülkede yaşayan 65 yaş üstü sadece bu üç ilde yok. sürekli bir pilot bölge anlayışı ile gidiliyor.

  sosyal devlet olmak bu değil. diğer illerde yaşayan yaşlılarımız bekliyor bu yardımı ve neden biz ayırt ediliyoruz diyorlar. maalesef sosyal devlet gibi davranmıyoruz. bu salgının olduğu ortamda bile pilot bölge seçiliyor. diğer illerde yaşayanlara da ne olursa olsun. türkiye sadece birkaç şehirden ibaretmiş gibi davranılıyor ama oy isterken bu şekilde davranış içinde kimse değil. oy vaktinde hatırlanan olmasın insanlar artık. bu küçük bir promosyon ama insanların beklentisi büyük olabiliyor ve belli bir yaştaki insanların beklentisi daha büyük olabiliyor.

   
 2. ticaret bakanının maskelerin herkesin ulaşabileceği yerlerde satışa çıkarılacağını açıklamasından sonra ücretsiz olmadığını anladığımız dağıtımdır.

  tamam insanlar dışarı maskesiz çıkmasın ama maskesi olmayan ne yapacak. devletin bir şekilde ücretsiz temin etmesi gerekir ihtiyaç sahiplerine.

   
 3. ne zaman isyan başlığı açsam, mutlaka devletimiz bir çare sunuyor. sanırım beni duyuyor ve hemen işleme koyuyor. maske dağıtılmıyor diye açtım ve maske ptt yoluyla dağıtıma başladı. bende başvuru yapacağım ama yoğunluk varmış; deneyip alacağım hakkım olan maskeyi. yalnız açtığım konuyla pek alakası yok ama maske fırsatçılarına iyi oldu bu uygulama.

  tanım : 65 yaş üstüne vaad edilen maskelerin hala sahiplerine gelmemesi.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.