1 2 3 4 5 6 7 8

tetris

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. oyunda gelen parçaları düzgün bir şekilde zemine oturtmaya çalışılarak oynana oyun. özellikle 90 lı yılların vazgeçilmez oyunlarından. Yılların oyunu oynamaya da devam edilecek gibi duran Hey gidi hey dedirten efsane oyun.

   
 2. simetri hastalığına sebebiyet vermesiyle beraber oynayanlarda stresi azalttığına dair bilimsel ispatı olan gameboy oyunu.

  oynarkene pause tuşuna basınca sağ üst köşesinde üzerinde buharları tüten bir fincan belirirdi. o zamanlar pause'ı oyunu dondurmak olarak algılamış fincandaki çay ya da kahve artık neyse soğumaya yüz tutuyor ki bu nedenle donmayla ilişkilendirmiş olmalılar diye hafif iyimser hafif mal bir yorum bile yapmıştım.

  çok oynayınca rüyaya bile girdiği ve hatta rüyada oynarkene game over ibaresini görünce kan ter içinde uyanan insan bilirim ben, öyle bir oyundur işte.

  ama bana göre bir çocuk gözünden kısaca hayatı özetleyen oyundur, şöyle ki:

  yaptığın yanlışlar üst üste biner de biner, sen de beklediğim aha geldi aha gelecek şimdi beni kurtaracak şimdi her şey düzelecek derken aldığın ani ve yoktan kararlar yüzünden bir de bakarsın ki geym ovır!

   
 3. kuzenimin kafasını yardığım ve ozamanlar bilgisayarın olmadıgı tek avuntumuzun o oldugu pille çalısan el oyunu

   
 4. çocukluğumun oyunu.

   
 5. üst üste sıraları dizdikten sonra uzun 4 lü çubuğu beklediğimiz ama bir türlü gelmeyen oyundur. bilgisayar ve türevleri olmadığı için çocukların,gençlerin en güzel vakit geçirme aracı idi.

   
 6. bir tür bilgisayar oyunu.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam