1 2 3 4 5 6 7 8

taş devri

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 90 lı yıllar çizgi filmidir. Fred Çakmaktaş, Barney Moloztaş ve ailelerinin taş devrinde geçen hayatları anlatılırdı. Komik bir çizgi filmdi. Her yer dinozor kaynardı. eşyaların yerinde tarih öncesi hayvanlar olurdu. Mamut hortumuyla bulaşık yıkarlardı.

   
 2. yabadaba duu repliğiyle akıllara kazınmış çizgi film

   
  (Bkz: çizgi film)
 3. teknolojinin de taştan olduğu devir

   
 4. The Flintstones olarak geçen küçüklüğümüze damgasını vurmuş çizgi filmlerden bir tanesidir. bu çizgi film sitkom olarak taa 1960'larda bizler yokken başlamıştır. sonra warner bros sanırım çizgi film haline getirdi bunları. olay taşyatağı'nda geçiyor. fred çakmaktaş ve barni moloztaş çok iyi iki arkadaş ve komşu. fred'in ailesi karısı vilma, çocukları çakıl ve dinazorları dino'dan oluşuyor. barni'nin ailesi ise karısı beti, çocukları bambam ve hayvanları hoppi'den oluşuyor. bir de ayakla sürülen taş arabaları mevcut. sonra olaylar gelişiyor. en az heidi kadar sevilir. batman'dan iyidir.

   
 5. türk eğitim sisteminin kanayan yarasının sembolü.. ilkokul ve ortaokullarda insanların en azından genele kültür derecesinde kendi bedenlerini ve doğayı tanımaları sağlanması gerekirken hepimize manasızca ve hiçbir amaç taşımadan ezberletilen, "söyle bakalım cilalı taş devrinde ne olmuş, anlat bakalım yontma taş devrini" sorularıyla zihnimizi boşu boşuna dolduran gereksiz bilgilerin başında gelendir..

   
 6. insan yapısı sadece taş ve kemik vs. ürünlere ulaşabildiğimiz devir.

  belki ağaçları da alet olarak kullanmışlardır ama onlar günümüze kadar ulaşmadığı için döneme sadece taş devri denmiş, taş ve ağaç devri denmemiş.

  taş, ağaç, kil, post, sarmaşık ve bitkisel halat devri de denebilirmiş.

  bu insanların binlerce yıl boyunca sulu yemek yemeden durduklarına inanmak bizim gibi yemeğin suyuna ekmek banan bir toplum için çok zor.

  Anadolu'da mutlaka çömleği bulmuş tahtadan kepçeyi de içine koymuşuzdur.

  mağarada üç beş resim bulduk diye bu insanlara bu kadar haksızlık etmeyelim. :)

  Çok daha eski köyler bulur her şeyi yeniden yazabiliriz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.