Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

sultan 2.abdülhamit

paylaş araştır

1. Yıldız fotoğraf koleksiyonu dönemine ilişkin çok önemli bilgiler içeriyormuş.

Bir nevi o dönemin devlet kurumu kayıt altına alınmış.

koleksiyonun bir kısmında o dönemde cinayetten hüküm giymiş olan mahkumların fotoğrafları bulunuyor. Fotoğraflar belli kurallar çerçevesinde çekilmiş.

Hepsinin boydan, tüm bedeni ve özellikle elleri ve el parmakları görünecek şekilde fotoğrafları alınarak arşivlenmiş ve hangi uyruktan oldukları, nereden geldikleri, meslekleri, sıfatları, diğer bilgileri not düşülmüş.

2. 33 sene boyunca imparatorluk topraklarını üçte birine düşürmüş ve Kıbrıs'ı ingilizlere satmış olan eski imparatorluk hükümdarlarından birisi...

Ya Fatih hayranı ol eyvallah, ben pek hoşlanmam ama Yavuz hayranı ol, Kanuni hayranı ol, yasakçıdır ama 4. Murat hayranı ol eyvallah da...

2. Abdülhamit ne? Sırf Başbuğ Atatürk karşısına birini çıkarmak için parlatılıyor...

3. bi yanlışlık olacak 33 sene boyunca 1 gram toprak vermeyen osmanlının hatırı sayılır padişahlarından.tahttan indirildikten kısa süre sonra ittihatçılar 5-10 senede ülkeyi parçaladılar sanırsam

4. iki üstteki arkadaşın dediği gibi, şeriatçılar tarafından atatürk'ün karşısına lider olarak çıkarılmaya çalışılan osmanlı hükümdarı. hatta öyle ki, abdülhamid'in bizzat kendisi gelse yok artık abartmayın diyeceği şeyleri bile uydurup dururlar. mesela osmanlıdaki ilk bira fabrikasının abdülhamid zamanında kurulduğunu, onun emriyle olmasa dahi izniyle, olur vermesiyle olduğunu hiç dillendirmezler. ilk resmi genelevlerin de 2.abdülhamid döneminde açıldığını ağızlarından duyamazsınız. bunların ağzından duyabilecekleriniz tuğla ve abdest hikayesi, abdülhamid'in hz.muhammed rüyası, ümmetin lideri, halife efendimiz vb. gibi şeylerdir.

ayrıca abdülhamid döneminde mısır, balkanların çoğu, kıbrıs, tunus, somali ve daha birçok toprak kaybedilmiştir. bir karış toprak kaybetmedi uydurması yine şeriatçıların hayalleriyle ilişkilidir.

5. -Hamidimiz...

-Al evladım...

Bu ne la?...

6. Bomonti padisahi

Alkole verdigi deger ve destekten dolayı accık sempatim var

Siyasi olarak tam bir facia, mevcut turkiye topraklarinin 3 katini tek basina kaybetmis,masada vermis,peskes cekmis

Bu sirada sarayinda rom icip keyif yapiyordu tabi

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.