1 2 3 4 5 6 7 8

sözlük platformunda soru sorma başlığı sorunsalı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. önemli sorunsaldır

  sözlük kurallar madde 5 - sözlükte yazılan konu ve entry içerikleri soru şeklinde olmamalıdır.

  örnek: "kpss sınavınız nasıl geçti?"

   
 2. son zamanlarda o kadar arttı ki! sanırım bu durumu düzeltmek yerine kuralı değiştirecekler yakında.:)

   
 3. güzel başlık.

  sanıyorum ki ocak ayının başı itibariyle bir gayrıresmi güncelleme aldı, şu anki versiyon sözlük 2.0

  bu güncelleme ile klasik sözlük terk edildi, şu anki sözlük, iletiler bölümünün başlıklar halinde bölünmesiyle oluşmuş bir versiyonu. tanım yapma, ikili diyaloga girmeme vb. kurallar artık geçerliliğini yitirmiş gibi görünüyor. mesela daha önce şöyle bir entry görmemiştim: #3211 . bu entry ile yazar olunmuş yani, ilginç :)

  belki de site yönetimi, "sözlüğe daha çok benzeyen ama tenha" bir yapı yerine, "klasik sözlük anlayışına uymayan ama aktif" bir yapıyı tercih etmiştir.

   
 4. ' #3213 entrysini en içten duygularımla yüz kere beğenme hakkı kullanmak istiyorum' a neden olan konu. beğenme hakkımızın sınırsız olmasını talep ediyorum.

   
 5. Sözlüğün daha canlı bir yer olması uğruna, sözlük kurallarındaki esnekliğin gelebileceği uç noktalardan sadece birine örnektir. Yoksa tek kuraldışı olan soru sorma kategorisine giren başlıklar değildir. Bu ayın sonunda sözlükte bir yılımı dolduracağım. Bu süre zarfında bu denli ikili, üçlü, dörtlü diyologların yaşandığı konular zinciri hiç görmemiştim. Kendi açtığı başlığına entry girenleri tek tek yazıp, girdikleri entryler üzerine yorum yapma ihtiyacı hissedeni de daha önce sözlükte hiç görmemiştim. Evet sözlük canlandı ama burası hâlâ sözlük mü, işte orası tartışılır. Yenileri kazanalım derken, eskileri kaybetme riski göze alınıyor anlaşılan, hayırlısı olsun.

   
 6. #3213 alkışı hak eden entry.

  Umarım sözlüğün kanayan yaralarına biran önce deva bulunur.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam