1 2 3 4 5 6 7 8

sözlüğün,baştan aşaği zayiflarla dolu karneye benzemesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. puanlama listesi sözlüğün kaç kişilik kadroya sahip olduğunu, kaçının aktif yazarlık yaptığını göz önüne serdiği düşünüldüğünde, sözlük yazar ahali sayısıyla doğru orantıda olması kuvvetle muhtemel olan karneddir

   
 2. sözlükte aktif yazar eksikliğinden doğan, var olan yazarlarında kendi içlerinde birbirine olan düşmanlıklarından kaynaklanan durumdur.

  sürekli başlık açılır, başlığı açana göre yazılır yada yazılmaz ve başlık ne yazık ki havada kalır.

  bu durum sözlüğün, gün geçtikçe durulmasına ve gerilemesine neden olmaktadır ne yazık ki...

   
 3. herkes için değerler farklıdır.

   
 4. uzun yıllar önce sözlük yazarları arasında düşmanlık dahi olduğunu öğrendiğimiz başlık.

   
 5. "Benim yazdığım konuya yazma" diyeni bizzat gördükten sonra, şaşırmadığım konudur.

  Sözlüğün karnesinden bana ne, ben kendi yaptığıma bakarım, başka kişiler beni bağlamaz.

   
 6. Bir ortamda sürekli mi takıntılı insanlar olur yav dediğim. Üst iki yazara katılıyorum ek olarak, burada arkadaşlık, ileti vs her şeyim kapalı bir süredir. Kazara bir konuyu öğrenip dinleseniz, bunu birine sorsanız öğrendiğiniz rahatlıkla başınıza patlayacak bir ortam. O nedenle insanlarla bağım pek yoktur. Konu güzelse bir de yazabilecek birikime sahip olduğuma inanıyorsam yazar geçerim.

  Neden burada her şey bu kadar takıntı haline geliyor anlamış değilim.

   
 7. ben şişman olduğum için beni ırgalamayan konu. arada benim gibi şişmanlar da vardır.

  (sol framedeki konu listelerinin yanında bulunan entry sayıları mı kast edilmiş yoksa? ya da başka şeyler mi anlayamadım.)

   
 8. En son yedi ay önce yazmışım. On beş yıl boyunca zaman zaman Ekşi'ye de ara verdiğim oldu lakin oradan kopmam söz konusu olamaz. Zira milyon tane farklı Kafa yapısına sahip yazar var. İllaki kendine dair bir kırıntı buluyorsun. Üstelik yazma veya popülerlik kaygısı da yok. Zaten dinamizmin sırrı bu olsa gerek.

  Burası ise kalıplaştırma yüzünden dilin asıl gücü olan serbest anlatım özgürlüğü elinden alınmış yazarların serzeniş köşesinden ibaret.

   
 9. Yeniyim sözlükte,diğer sözlük sayfalarından farklı olsa da ,insanların özgürce saçmalamaları gayet güzel,biraz farklılık kimseyi rahatsız etmez diye düşünüyorum,kime hitap ediyorsa yazsın,hitap etmeyenlere de fazlasıyla uygulama var,oralarda yazabilirler,her şey eleştirmeye mahkum sanırım,sözlük de nasibini alıyor bu konuda,biraz anlayış o kadar.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam