1 2 3 4 5 6 7 8

şirinler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Ünlü çizgi film.

   
 2. Belçikalı çizer Pierre Culliford'un oluşturduğu çizgi roman ve animasyon dizisinin ortak ismi. 1958'de Pierre Culliford tarafından çizgi roman olarak ortaya çıktı. 1981'de televizyonda gösterilen Şirinler büyük ilgi gördü. Yıllarca Türkiye'de de yayınlanan çizgi dizi, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere birçok ülkede, yüksek izlenme oranlarına rağmen gösterimden kaldırılmıştır.

  2008 yılında, Şirinler'in 50. yılı kutlamaları kapsamında Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu hayrına Avrupa'nın birçok ülkesini kapsayan bir açık artırma kampanyası düzenlenmiş ve 124.700 Euro UNICEF'e bağışlanmıştır.

   
 3. bir tür komünizm propagandası olarak da düşünülen çizgi film

   
 4. mavi bebeklerle yapılmış harika bir animasyondur birde kötü gargamel ve kedi olan azmanları vardır...

   
 5. Şirin Baba'nın çocukları sandığım çizgi film karakterleri. Gargamel, Azman ve Şirinler.

   
 6. mantarda yaşayan mavi, beyaz şapkalı çizgi film karakterleri

   
 7.  
  (Bkz: gargamel)
 8. sosyalizm-komünizm propagandası yapıyor dendiği için gösterimi ülkelerden bir bir kaldırılan ve ingilizce ismi olan smurf'ün (S)mall (m)an (u)nder (r)ed (f)lag kelimelerinin kısltması olduğu iddiaları dolaşan çocukluğumuzun çizgi filmi.

   
 9. iki serilik sinemaya da animasyonik aktarımı olan, her bir şirinde farklı karakterlerin yansıtıldığı ısmarlama bir çizgi film.

   
 10. İyi bir çocuk olduğumuzda görebileceğiz diye iddia edilen. Halen daha kimsenin göremediği için çocukların acaba biz kötü müyüz döngüsüne girdikleri ve büyüdüklerinde "ulan her şeye de inanıyomuşuz" diyerek bunları hep "bir arkadaşım inanıyordu" şeklinde anlatıp kendilerini olayın dışında tuttukları mavi hayali karakterler.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.