1 2 3 4 5 6 7 8

sinema filmlerinin televizyona düşmesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. geçmişte sinemalarda oynayan filmlerinin yaz mevsimi gelince televizyon kanallarında gösterilmesi olayıdır. yaz gelince haliyle gündüz ve gece kuşağındaki birçok rutin programlar ve tv dizileri sezon finali yaparak tatile girerler. bu yüzden televizyon kanalları reyting açığını kapatmak için bunların yerine başka programlar koyarlar. bu programlar yarışmalar, magazin programları, geçmiş dizilerin tekrarları ve belki tutar amacıyla yeni çekilen televizyon dizileridir. bunları yanısıra eskiden sinemalarda oynayan sinema filmleri de büyük reyting getirir diyerekten ekrana sürülür. bu filmleri izleyemeyen kişiler tarafından büyük bir fırsat olan bu durum kaçırılmamakla beraber kanallara reyting imkanı da sunar.

   
 2. sanki kötü bi şeymiş imajı veren konu

   
 3. filmler televizyonda kötü yola mı düştü diye düşündüren konu. valla ilk okunduğunda bu tarz bir çağrışım geliyor, konu sahibi mazur görsün. kalbiniz fesat derseniz, diyebilirsiniz. Ne yapalım yani, yalan mı diyelim. (gülücük)

  tv'de ilk kez yayınlanan filmleri kaçırmamaya çalışıyorum. bazıları hayal kırıklığı yaşatırken bazıları da iyi ki izledim, dedirtiyor.

   
 4. sanki kötü yola düşmüş gibi izlenim veren gereksiz başlık! Sinema filmlerinin bir müddet sonra TV'de yayımlanması gayet normal bir durumdur.

   
 5. Bizim için kazançtır. Sinemaya 20 - 25 lira vereceğimize mis gibi evde izleriz işte.zaten piyasada doğru düzgün film de yok ki...

   
 6. sinemada yeterli parayı kazandıktan sonra biraz da kanallara satılarak para getirmesi sağlanır. evdeki rahatlık ortamında izlemek gibisi yok benim gibi seyirci açısından. etrafta kalabalık bir insan topluluğu yok, bulaşıcı hastalık korkusu yok, ofisteki sandalyemde otururmuşum gibi his yok, tabi bir sürü reklamla bölünmesi, bazı konuşmaların kesilmesi veya biplenmesi gibi dezavantajları da olabiliyor. bir de o anda televizyonun başında olman gerekiyor kaçırırsan üç beş ay beklersin.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.