1 2 3 4 5 6 7 8

sineklik

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. havaların ısınması ile birlikte ortaya çıkan karasinek ve sivrisinek gibi haşerelerin evlere girmesini engellemek adına kapı ve pencerelere takılarak hala bazı bölgelerde kullanılan plastik veya metalden yapılmış küçük deliklere sahip gereç.

  her ne kadar delikli yapısı olsa da içeriye büyük oranda hava girişini engellemektedir. ancak haşereler yerine bu tercih edilesidir tabi.

   
 2. eski yıllarda sinekleri imha etmek üzere tasarlanmış esnek plastikten sinek öldücü alet,şimdilerde kullanılmamaktadır.

   
 3. havaların ısınması ile evlerde artık görmeye başladığımız sineklerin girişini önlemek için camlara takılan çerçeve şeklinde, ince tel gibi birşeyle kaplanmış eşya.

  ayrıca içeriye bir şekilde girmiş sinekleri avlamak içinde değişik şekil ve renkte olan delikli, plastikten yapılmış gereçlere de denir. bununla evde sinek kovalamak biraz zaman ve dikkat istemektedir.

   
 4. yaz mevsiminde sineklerin eve girmesini engelleyen oldukça önemli bir eşyadır. özellikle balkon kapılarının ve pencerelerin dış zeminine yerleştirilir ve mutlaka her evde olması gerekendir.

   
 5. özellikle yaz mevsiminde sineklerin evlere girmesini önlemek amacıyla evin bütün camlarına ve kapılarına takılan ince tellerden oluşmuş eşya. buna rağmen eve giren bir tane sineğin olması ve bütün gece insanı uyutmaması, her tarafını ısırması ise kesinlikle sinir bozucudur.

   
 6. sinek öldürmeye yarayan bazı yerlerde şiplek olarakta bilinen sinek avlama aracı

   
 7. sinekler için engelleyici anlamındayken bir yandan da sinek davranışları gibi anlaşılabilecek sözcük.

  -sineklik etme oluum ya,

  denebilir mi?

  densin bence mahsuru yok.

   
  (Bkz: böylesi daha güzel)(Bkz: öyle diyorsan öyle olsun)(Bkz: böyle bir şey görmedim)
 8. havaların ısınmaya başlaması ile elimizden düşürmeyeceğimiz sinek öldürme aracı.

  şimdi bir şey yemeye başladığın zaman etrafından biranda artıyorlar ya da uykunun ortasında tepende bir vızıltıyla uyanıyorsun. en etkileyici ve sineği öldürme isteğimizin doğduğu andır. uyku bu, boru değil arkadaş. insanın en mutlu ve huzurlu olduğu anlardan biridir. sen ise küçük siyah varlık, gelip tepemde şarkı söylemeye, yüzüme, koluma konmaya başlıyorsun. bu hareketler öldürmelik hareketler biliyor musun, en kısa zamanda kellen vurulacaktır. hemen sineklik alınır ve bir süre kovalanır. tül perdenin orada falan sıkıştırılıp, icabına bakılır, bakılmasına ama bundan sonra hadi uyu bakalım, uyuyabilirsen.

   
  (Bkz: sinek avı)(Bkz: Uyku)
 9. Pencerelere takılan eve sinek girmesini engelleyen aparat.

  Hatta bugün yoldan geçerken kafama düştü. Sağolsun ev sahipleri oynadığını bildikleri halde menteşelerini sıkmamışlar. Çocuk bir de güzelce anlatıyor, dedem farketti ama bir süre gider demişti diye.. Allah'tan çocuk terbiyeliydi, geçmiş olsun, özür dileriz dedi. Uçan parçanın kenarı gelmeseydi başıma daha iyi olacaktı ya, buna şükür.

   
 10. pencerelere düzgün takılmış olması önemli olan malzeme. iş ehli tarafından yapılmamışsa menteşelerinin yamuk, telinin gevşek ve çerçeveye tam yaslanmamış olması, muhtemelen akıllı haşerenin eve girişine kolaylık sağlar. kısacası montajı özveri isteyen üründür.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam