1 2 3 4 5 6 7 8

Sana bir çakmak lazım

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Çakmağı olmadığından sigarasını yakamayan arkadaşıma az önce söylediğim cümle. Sonra imalı imalı suratıma bakıp sigarasını pakedine geri koydu neden bilmem.

   
 2. çakmak çakmaya geldik türküsünü elde olmadan hatırlatan konudur.türküdeki eylem nasıl bir eylemdir, o nasıl bir söylemdir? evlere şenlik.

   
 3. Çakmağı olmadığından sigarasını yakamayan "bayan"a az önce söylediğim cümle.

  Sonra imalı imalı suratıma bakıp yanındaki adama biseyler söyledi. Adam suratıma okkalı bu yumruk vurdu neden bilmem.

  Şimdi dışkapı ssk'ya gidiyorum. Tek gözüm aktif. Kib bye...

   
 4. çakmağı olmayan herkese çakmak lazımdır diye aforizma çıkarılası konudur,hemde

  çakmaksız kadına bayan diyen çakılmış bir yazarın entrysinin bulunduğu konudur.

   
 5. Bayan'ın tırnak içinde olduğunu görmeyip "sana da bi gözlük lazım" dememe neden olan yazarların olduğu başlık.(tebessüm ifadesi)

  Polisler şikayetçi olup olmadığımı sordular, olayı anlattım. "İlk kıvılcımı sen ateslemissin" dediler. "Bana "kıvılcım"dan bahsetmeyin, onun bu olayla ilgisi yok" dedim, "ne verdiniz buna" diye sordular att'lere."Biz geldiğimizde böyleydi" cevabını alınca rahatladılar.

  Hayati tehlikem yokmuş neyseki...

   
 6. çakmak insani bir ihtiyaçtır,konunun izahı budur.çakmak=kıvılcım;çakmak varsa kıvılcım kaçınılmaz vardır çakmak olayında illaki kıvılcım şart,kıvılcımı olmayan çakmak çakamıyor demektir der konuyu böylede yorumlarım.not:dışkapı ssk'ya giden yazar arkadaşa çakanı kınıyor,kendisine geçmiş olsun çiçeği yolluyoruz,saygılarımızla.

   
 7. memurlar net sözlük yazarlarının ironiye çakma girişimleri..

   
 8. Yeni tanıştığı kız arkadaşının adını sorduğum kankamın adı 'x Çakmak' demesi üzerine kankama söylediğim cümle. o da 'şimdi hissettim' dedi.

   
 9. akıllara ünlü düşünür ankaralı turgut'un kaymak lazım isimli parçasını getiren söylem

   
 10. "Bir tane altısına yeterken, ben altı kurşunu bir tanesine çakıverdim" deyimindeki "çakma" ile anlamı ile eşdeğer anlam taşıyan söylemdir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.