1 2 3 4 5 6 7 8

reklamın iyisi kötüsü olmaz

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. reklamdaki temel amaç bilgilendirmektir,bu nedenle kötüde deseniz bilgilendirdiğiniz için haberdar etmiş olursunuz reklamda isim duyurmak yeterlidir,iyisine kötüsüne kişiler kendi iç dünyalarında karar verirler ama biliyorlardır artık sözü edilen şeyi,anlamını içeren pazarlamacı bir söz öbeğidir,özellikle sansasyonlardan sonra sıkca kullanılır.

   
 2. reklamı önemseyen ve bu tür haberlerle var olan kişilerin yada kurumların benimsediği durumdur. bu tipler için haber olsun da, dikkat çeksin de ne şekilde olursa olsun mantığı ön plandadır.

   
 3. özellikle ünlüler arasında söylenen bir slogan olarak gördüğüm konu. bu insanların biraz ismi unutulduğu zaman, hemen bir sansasyonel haberle ortaya çıkarlar ve bir anda gündem konusu olurlar. gündem konusu olmaları yapımcıların falan ilgisini çekecektir ve iş kayıplarını bu şekilde halletmeye çalışacaklardır.

   
 4. hayatımızda oldukça yer eden bir söz olmasına rağmen kanımca çok da doğru olmayan bir ifadedir. yaptıklarınızla insanlarda farkındalık meydana getirebilirsiniz ancak bu her zaman da olumlu bir sonuç vermeyecektir.

   
 5. en çok da; sevilmeyen, benimsenmeyen bir işin, neredeyse bütün ortamlarda dillendirilmesi ile, ön plana çıkmasının daha ağır basması ile oluşan bir cümledir.

  ( biraz uzun mu oldu cümlemiz sanki. reklam işte çaktırmayın)

  (tebessüm)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.