1 2 3 4 5 6 7 8

pot kırmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bazen dikkatsiz davranıp yerinde olmayan bir kelime kullanmak ve bunula sevdiğimiz bir insanın kalbini kırmak. sonucunda ise gerçekten üzülmemize rağmen bu insanın bizi affetmemesine sebebiyet verebilecek olay.

   
 2. bir ortamda yada birebir yapılan bir sohbette söylenmemesi gereken bir şeyin söylenmesi durumudur. genelde karşı tarafın üzüleceğini düşünmeden bir konu yada olay hakkında hatayla, düşüncesizce yorum yapılmasıdır.

   
 3. sık yaptığım ve toparlamak için çabaladığım bir durum.

   
 4. Uygun olmayan bir mekânda, uygun olmayan kişilerin yanında, karşıdaki kişiyi mahcup edecek, zor durumda bırakacak, üzecek sözlerin söylenmesi.

  Eş anlamlısı çam devirmek...

   
 5. patavatsız diye nitelendirilen insanların, düşünmeden söyledikleri ve o an o ortamda bulunan kişiyi zor duruma sokacak mahçup edecek sözlerin sözylenmesidir. bir diğer anlamı da gaf yapmaktır.

   
 6. ruhsal veya düşünsel sakarlıktır,kırılansa bazen yürektir.

   
 7. Can acıtıcı güzel şekilde devam eden duygu yoğunluğunu yerle bir etme potansiyeline sahip olan istem dışı yapılan olumsuz söz ve davranışlardır.telafisi mümkün müdür? bu kırgınlığın derecesine göre değişir.

   
 8. söylenmeyecek bir şeyi, farkında olmadan ağızdan kaçırmak ve karşı tarafın üzülmesine yol açmak. ne kadar yapmasak etmesek desek de, mutlaka başımıza gelen durum.

   
 9. farkına varmadan karşımızdakine dokunacak söz söylemek.

   
 10. bilmeden, istemeden, farkında olmadan, başkalarının duymaması gereken şeyi söyleme.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.