1 2 3 4 5 6 7 8

pi'nin yaşamı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. fox tv'de arka arkaya iki-üç kez yayınlanması üzerine izleyip çok sevdiğim, insanda derin bir etki bırakan, yann martel tarafından yazılmış romanı da bulunan, pek çok ödül aldığı söylenen 2012 yapımı film.

   
 2. spoiler

  hayatta kalma hikayesi yaşam mücadelesini konu alan görselliği özellikle filmi daha ilgi çekici kılan ve içinde bir çok metafor barındırdığı düşünülen konusu ilginç bir kitap uyarlaması olan film

   
 3. Uc kere izlemeye calisip ucunde de sıkılıp kapattigim vasat film.

   
 4. Ne kadar gerçekçi olmasa da insanı içinde bulunduğu durum ne denli Zor olursa olsun kurtulmak için bir yolun bulunduğu konusunda motive eden ve kesinlikle zaman kaybı olmadığını düşündüğüm bana göre oldukça Kaliteli bir sinema filmi.

   
 5. iki farklı öykü anlatılan film, çoğunluk olaya romantik baktığından ilk öyküyü sevse de ikinci öykü elbette daha gerçekçi.

   
 6. en tatlı karakteri Richard parker olan film.

  gerçek hayatta olabilirliği konusu tartışmaya açık olsa da okyanus ortasında vahşi bir hayvanla kalınırsa ne olur ve nasıl olur sorusunun cevabını veren film izlenmeye değer.

   
 7. küçük bir stüdyoda çekildiği söylenen, koskoca kaplanla yapayalnız kalan bir çocuğun olaylar karşısındaki tepkilerini anlatan film.

   
 8. filmin sonunda kaplanın yaptığı terbiyesizliğe hiç de şaşırmadığım filmdir.

  çocukcağızla o kadar badere atlat sonra hiçbir şey olmamış gibi arkanı dön git.hayvan işte..

   
 9. sabırla seyredilmesi gereken filmdir.

  gemi batar ve kurtulanlar bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan, Richard Parker adında üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı ve Pi adlı 16 yaşında Hintli bir çocuk. şimdi diğer versiyonunda ise sırtlan geminin aşçısı, zebra gemideki denizci, orangutan ise Pi'nin annesidir. Pi'nin anlattığı hikâyede adanın temsil ettiği şey, hayatta güzel görünebilecek ve kurtuluş vaadedebilecek şeylerin de yıkıcı olabileceğidir.

  filmi izleyin puanım:10/7,5

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.