1 2 3 4 5 6 7 8

parti kapatma

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. son dönemlerde sıkça bahsedilen durum.

  siyasi tıkanmışlığın bir çözümü olduğuna inanılan yol.

   
 2. En büyük zalimler başı ezilmemiş mazlumlardır sözünü haklı çıkaran durumdur

   
 3. Demokratik yönetimlerde akla bile gelmemesi gereken bir durum olması gerekirken her nedense ülkemizde belirli dönemlerde sürekli gündeme gelmiş konudur. Çok defa düşünsel boyuttan fiiliyata geçmiştir. Esasen partiler belli bir tüzük ve bu tüzüğe bağlı siyasi amaçlar doğrultusunda kurulurlar ve bu doğrultuda vatandaşın teveccühünü talep ederler. Bu parti tüzükleri de anayasaya ve kanunlara aykırı olamaz. O halde Partiler kapatmayı gerektirecek suç işleyemezler, eğer ortada bir suç varsa bu kesinlikle kişilere aittir. Peki neden kapatılma ile yüz yüze gelir, çünkü siyaset hukuktan daha çok kolaycılığı sever. Gerçek suçu cezalandırmak yerine vatandaşın teveccühü cezalandırılır.

   
 4. devletin kanunlarına göre yaşamayı kabul etmeyen, devletin, halkın en büyük düşmanı olan terör örgütüne alenen destek veren, arkamızı yasladık biz onlara diye beyanda bulunan partilere uygulanması gereken cezadır.

  doğru ya da yanlış karar diye irdelenebilir bu konu ama alenen devleti yıkmak isteyen kişilerin bir araya geldiği bir partiye de kişisel açıdan yaklaşmak ne kadar doğrudur.

  parti kapatmayı hiçbir zaman onaylamadım ama bu parti için sonuna kadar destek verdiğim bir karar olacaktır.

   
 5. Anayasayı ihlal konusundaki ısrar munasebetiyle tüm dünyada olan ve bizde de olmasi gerekendir. Bir siyasi parti, siyasi olma vasfını yitirip terör örgütüne dönüşmüşse yapilmasi gereken işlemdir. Siyasi partiler, savundukları görüşler nedeniyle değil şiddetle olan bağları nedeniyle kapatılır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam