1 2 3 4 5 6 7 8

orta doğu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Üç kıtanın kesiştiği,insanlarının da birbirini kestiği kanlı coğrafya.

   
 2. Ortadoğu peygamberler diyarı. İnsanlığa Merkez çünkü. Avrupa ve yeni dünya önce eşkıyaların, medeni dünyaya aykırı ve suçlu ile kaçkınların üzerine bina edilen kültürler. Kaçkınların ilk intikam yeri kaçtıkları medeniyetlerdir.

  İnançsızlık, kaçkınlar ile kaçkınların parmakladıkları içteki işbirlikçiler ile büyür, saptırmaya güç bulur. Aynı insan nefsi gibi. Nefste işbirlikçileri ile insanı Rabbine karşı asi olsun diye uğraşır.

  Allahu Teala yardım ederde kul ilim ve ameliyle Hakkın yardımını görebilir, nuruyla insan olabilir. Aksi halde vahşi dünya ile vahşi nefs sistemleri insanı insan olmaktan uzaklaştırır. Kazanç bir tutam dünyalıktır onlar için, kayıp bütün insanlık ve ebedi saadetin zai olmasıdır.

  Allahu Teala müslüman coğrafyaya şuur, hidayet, iman nasip ve ihsan eylesin.

   
 3. yer altı rezervleri yüzünden ülkeleri birbirine düşüren coğrafyadır

  amerika ve rusya kutupları arasında sıkışan ülkelerin bulunduğu bölgedir, çünkü iki güçlü devlet bu bölgede egemen olma çabasındadır hep

  arap baharı boşa çıkmadı, bakın bütün yer altı kaynakları amerikanın elinde

  ırak 3 günde nasıl devrildi iyi okumak gerek bunu

  sonuç olarak bu coğrafya yer altı zenginliği yüzünden hep karışıktır

   
 4. Yeraltı zenginliğinin sadece petrol ya da başka rezervlerden kaynaklandığını düşünmediğimiz coğrafi alandır. Askeri üs adı altında başka araştırmaların da rahatlıkla yürütüldüğü , her karış toprağın didik didik ve kimseden izin alınmadan rahatlıkla araştırılabildiği ve kesinlikle tarihi bulguların , kalıntıların araştırıldığı ve kimseye hesap verilmediği coğrafyadır da aynı zamanda .

   
 5. Kartlar tekrar dağıtılıyor.

  Anlamadığım İran ın önde gelenleri bundan 6 ay öncesine kadar İsrail e gidip bir dizi görüşmeler yaptı şimdi savaş çanlarının çalması biraz saçma geldi.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam