1 2 3 4 5 6 7 8

onların uzay aracı varsa bizim de allah'ımız var

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. cumhurbaşkanı erdoğanın söylediği ifade.

   
 2. Bütün dünya ya ülkemizi rezil eden aciklama. Duayla üfürûkle uzaya cikacaz. İlk uzaya cikan da cüppeli olsun, ya da nurettin yildiz mi olsa, yok yok fesli hain misirlioglu olsun. Vizyona bak ya , bu adamlar ulke yonetiyor, millet bunlara inaniyor.

   
 3. haşa allah sanki babasının oğluymuş ya da kendine özelmiş sadece kendine çalışırmış gibi yapılan ve bizi dünyaya rezil eden saçma sapan açıklamadır. senin allah'ın var da suriye'de doğu guta'da ölen sivillerin yok mu ondan mı ölüyorlar dediğimdir.

   
 4. seçimi "allah" olan kişinin açıklamasıdır.

   
  (Bkz: ya allah bismillah)
 5. amenna Allah'ımız var, inanan insan için olan budur ama uzay aracıyla ne alaka diye sorgulatan konu. tamam bizler iman ettik. lakin rabbim diyor ki; siz çalışın çabalayın da bende size vereyim diye. sadece bu sözü söyleyerek hiçbir şey başaramayız. öncelikle bizim mücadele etmemiz gerekiyor, ondan sonra işin içerisine tevekkül giriyor. parmağımızı oynatmadan bunu söylersek, sadece yerimizde sayarız.

   
 6. "aya dört şeritli yol yaptık desek inanacak bir kitlemiz var"

  ya da

  "bizden önce buzdolabı mı vardı?"

  şeklindeki açıklamalarla desteklenen ifade.

  gelecekte

  "ateşi de biz bulduk.bizden önce ateş mi vardı?"

  şeklindeki bir soru da gündeme gelebilir.

   
  (Bkz: ateşi de biz bulduk bizden önce ateş mi vardı sorusu)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam